2 Haziran 2022

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ GEBZE GÜRDESAN’DAKİ İLK TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİNİ ÜYELERİMİZLE BİRLİKTE YAŞADI


Büyük bir mücadele örneğinin ardından örgütlenerek Sendikamız bünyesine dahil edilen Gebze Şubemize bağlı GÜRDESAN Gemi ve Makine’de ilk toplu iş sözleşme sevinci, Genel Başkanımız Yunus Değirmenci’nin katıldığı bir törenle gerçekleştirildi.

Toplu iş sözleşme imza törenine Genel Başkanımız Değirmenci’nin yanında Gebze Şube Başkanımız Şerafettin Koç, şube yöneticilerimiz, GÜRDESAN Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gürsoy, işveren vekilleri ve üyelerimiz katıldı.

İmza töreninde bir konuşma yapan Genel Başkanımız Değirmenci, GÜRDESAN’daki üyelerimize hitaben “Bizler sadece toplu iş sözleşmesi imzalayıp kenara çekilen bir sendika asla olmadık. Sözleşmelerle sizlere en iyi hak ve menfaatleri sağlamanın yanında iyi günde de kötü günde de hep birlikte, ele ele, omuz omuza yol yürüyeceğiz. Şimdi burada yeni bir dönem başlatıyoruz. Her zaman sendikamızın sıcak yüzünü ve merhamet elini hissedeceksiniz. Hak-İş’in mağduru, mazlumu ve emekçileri gözeten anlayışıyla, hep birlikte olacağız. Sorumluluklarımızın ve sizin beklentilerinizin farkındayız. İletişime açık, gece gündüz demeden çalışan, emekçiler için var gücüyle çalışmalar yapan bir ekip olarak, sizlerin hizmetkarı olduğumuzu önümüzdeki günlerde çok daha iyi anlayacaksınız. 30 yıldır benim de dostum olan ve bu bölgede sendikacılık yapan şube başkanımız Şerafettin Koç, sizlerin maddi ve manevi her zaman yanına olacaktır. Bundan da asla şüpheniz olmasın. Hak-İş’e ve Özçelik-İş’e hoşgeldiniz, var olun sağolun. ” ifadelerini kullandı.

Şube Başkanımız Koç ise, uzun ve yoğun bir çalışmanın ardından GÜRDESAN emekçilerini Özçelik-İş ailesine katmış olmanın haklı gururunu yaşadıkları belirterek, “GÜRDESAN emekçilerini toplu iş sözleşmesiyle buluşturmuş olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Bundan sonraki süreçte de her zaman, siz üyelerimiz için, çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğimize emin olabilirsiniz” diye konuştu.

İmzaların atılmasının ardından toplu fotoğraf çekilmesiyle birlikte tören son buldu. Sonra sonra Genel Başkanımız Değirmenci ve Şube Başkanımız Koç, üyelerimizi tezgah başlarında ziyaret edip, tek tek tokalaşarak, sohbet etti.