5 Nisan 2018

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ, DÖRT GÜNDE ALTI AYRI ÜYEMİZİN EVİNE MİSAFİR OLDU

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, İskenderun’da gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında dört gün boyunca altı ayrı üyemizin evine misafir oldu. 

Genel Başkanımız Değirmenci’nin geleneksel hale getirdiği ‘Üyelerimizle ev buluşmalarında’ bu seferki adres, İskenderun’daki üyelerimizin evleri oldu. 

Ziyaretlerde Değirmenci’ye, Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, İskenderun Şube Başkanımız Mehmet Güngör ve şube yöneticilerimiz eşlik etti. 

Değirmenci ve sendika heyetimiz ilk olarak, İSDEMİR Kangal Haddehanesinde 22 yıldır alınteri akıtan üyemiz Gökhan Demir ve eşi Fatıma Demir çiftinin evine misafir oldu. 

Demir ailesinin İskenderun Lojmanlarındaki evine gelen Değirmenci, burada akşam yemeği yiyerek, Demir ailesiyle sohbet etti. 


BİR GÜNDE İKİ EV ZİYARETİ

Bir taraftan fabrikada saha ziyaretlerini sürdüren, diğer taraftan üyelerimizi akşam saatlerinde evlerinde ziyaret eden Genel Başkanımız Değirmenci, programının ikinci gününde iki ayrı üyemizin evini ziyaret etti. 

İlk olarak, 23 yıldır İSDEMİR Enerji Tesislerinde alınteri akıtan ve İSDEMİR Lojmanlarında ikamet eden üyemiz İbrahim Bülbül ve eşi Nihal Bülbül çiftinin evine gelerek, akşam yemeği yiyen Değirmenci, aynı akşam, çayı da bir başka üyemizin evinde içti. 


Bülbül ailesine misafirperverlikleri için teşekkür eden Genel Başkanımız Değirmenci, buradan, 16 yıldır İSDEMİR’de çalışan ve İSDEMİR Lojmanlarında oturan Üyemiz Sayim Karatepe ve eşi Güler Karatepe’nin evine geçerek, sıcak bir çay sohbeti gerçekleştirdi. 


ÇİĞKÖFTELİ TATLI SOHBET

Değirmenci ve sendika heyetimiz, ziyaretlerin üçüncü gününde bir üyemizin evine, çiğ köfte yemeye gitti. 

23 yıldır İSDEMİR Kok Müdürlüğünde ekmek mücadelesi veren ve yine İSDEMİR lojmanlarında oturan üyemiz Mustafa Benli ve eşi Münevver Benli’nin misafir olan Değirmenci, burada çiğköfte yiyerek, Benli ailesiyle sohbet etti. 

Ziyaret, diğer bölümlerden gelen çok sayıda üyemizin de katılımıyla oldukça keyifli geçti ve sohbet geç saatlere kadar sürdü. 


AKŞAM YEMEĞİNİ BİR ÜYEMİZİN, TATLIYI DA BİR BAŞKA ÜYEMİZİN EVİNDE YEDİ

İskenderun’da üç gün boyunca üyelerimizi evlerinde aralıksız ziyaret eden Genel Başkanımız Değirmenci, programının son gününde akşam yemeğini bir üyemizin, tatlıyı da bir başka üyemizin evinde yedi. 

Bu kapsamda Değirmenci, İSDEMİR Yüksek Fırında 8 yıldır alınteri akıtan ve Belen ilçesinde oturan üyemiz Nejat Doğan ve eşi İlknur Doğan çiftini, evinde ziyaret ederek, akşam yemeği yedi. 

Doğan ailesiyle ve Üyemiz Nejat Doğan’ın aynı zamanda Kayınpederi olan Durmuş Kahraman ile sohbet eden Değirmenci, Doğan ailesine teşekkür ederek, buradan da bir başka üyemizin evine geçti. 


İSDEMİR Sinter Müdürlüğünde 16 yıldır çalışan ve Belen’de oturan Üyemiz Reşit Sunar’ın tatlı davetini kırmayan Değirmenci, İSDEMİR’de çalışan çok sayıda üyemizin de bulunduğu ziyarette, bölgenin ünlü tatlısı künefe ikramını geri çevirmedi. 

Değirmenci ve sendika heyetimiz, üyemiz Reşit Sunar ve eşi Ayşe Sunar’a samimiyetleri ve içtenlikleri için teşekkür ederek, İskenderun’daki ziyaretlerini tamamladı. 

DEĞİRMENCİ: BİRLİKTELİĞİMİZ PAHA BİÇİLEMEZ

Dört günde altı ayrı üyemizin evine gerçekleştirdiği ev ziyaretlerine ilişkin olarak Değirmenci, “Bugüne kadar örgütlü olduğumuz bölgelerde gerçekleştirdiğimiz bu ev ziyaretlerini, İskenderun’da da yapmayı çok istiyordum. İSDEMİR’de önce yetkiyi aldık, ardından toplu sözleşmemizi imzaladık. İşyerimizde iş barışı ve huzur ortamını sağladıktan sonra, projelerimizin bu bölgemizde de hayat bulması için harekete geçtik. Bölgede her şeyin normale dönmesi, birlik ve beraberliğimizin sağlamlaşması adına, bu ziyaretlerimizin büyük katkı sağladığını düşünüyorum. Bu ziyaretlerimizdeki birlik ve beraberliğimiz paha biçilemezdi ve görülmeye değerdi. Üyelerimiz çok memnun ve mutlu oldular. Bizler de, üyelerimizle, aile ortamında güzel saatler geçirmekten dolayı çok mutlu olduk. Çelik-İş’in sarsılmaz bir aile, İSDEMİR’in ise yıkılmaz bir kale olduğunu herkese gösterdik. Bizlere kapılarını, sofralarını, en önemlisi de gönüllerini açan tüm üyelerimize şükranlarımı sunuyorum. Var olsunlar, sağolsun” diye konuştu.