20 Aralık 2019

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ, DİYARBAKIR’DA TEMASLARDA BULUNDU

Konfederasyonumuz Hak-İş’in Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamız Özçelik-İş’in Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ile birlikte Diyarbakır’da bir dizi temaslarda bulundu.

Program kapsamında Değirmenci ilk olarak, Diyarbakır Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu’nu makamında ziyaret etti.

Görüşmede Diyarbakır özelinde bölgedeki gelişmeler ve çalışma hayatına yönelik değerlendirmelerde bulunuldu. 


ACILI ANNELERE DESTEK ZİYARETİ

Değirmenci daha sonra, terör örgütü tarafından dağa kaçırılan evlatlarını kurtarmak için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde ‘Evlat Nöbeti’ başlatan anneleri ziyaret etti.

Çocukları için eylem başlatan ailelerle tek tek sohbet eden Değirmenci, “Terörden canı yanmış bir millet olarak, başlattığınız bu eyleminizi çok değerli ve anlamlı buluyorum. İnşallah en kısa sürede evlatlarınıza kavuşursunuz. Bizler Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i yüzyıllardır bir arada yaşamış, güçlü bağlarla birbirine bağlanmış bir milletiz. Milletimiz arasına nifak sokmaya çalışanlara en güzel cevabı bu korkusuz ve dik duruşunuzla sizler veriyorsunuz. Bu yüzden Hak-İş ve Özçelik-İş olarak sizlerin yanınızda olduğumuzu unutmayın. Dualarımız sizlerle” diye konuştu.

HAK-İŞ DİYARBAKIR İL BAŞKANLIĞI ZİYARET EDİLDİ

Genel Başkanımız Değirmenci, Hak-İş Genel Başkanı Arslan ile birlikte Hak-İş Diyarbakır İl Başkanlığını da ziyaret ederek, kardeş sendikalarımızın başkan, yönetici ve üyeleriyle bir araya geldi. 

Değirmenci, bölgedeki sendikal çalışmalar hakkında bilgi alarak, çalışma hayatına ilişkin görüş alışverişinde bulunmasıyla program sona erdi.