20 Nisan 2018

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ, ÇOCUK BAYRAMINDA KOLTUĞUNU ÜYEMİZİN ÇOCUĞUNA BIRAKTI

 

Sendikamız 1 günlüğüne üyelerimizin çocuklarına emanet!

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ, ÇOCUK BAYRAMINDA KOLTUĞUNU ÜYEMİZİN ÇOCUĞUNA BIRAKTI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, makamını üyemiz Ayla Billik’in 6.sınıfa giden oğlu Emir Efe Billik’e devretti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Genel Başkanımız Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuz, Termikel’de alınteri döken üyelerimizin çocuklarını ve ailelerini Genel Merkez binamızda ağırladı.

Genel Başkanımız Değirmenci, geleneğe uyarak koltuğunu, aynı zamanda üyemizin çocuğu olan, Yüzüncü yıl İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi 11 yaşındaki Emir Efe Billik’e bıraktı.

Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun da koltuğunu, üyemiz Gülizar Boynuuzun’un oğlu 3. sınıf öğrencisi İsmail Boynuuzun’a devrederken, Genel Teşkilatlanma Sekreterimiz Recep Akyel, üyemiz Burhan Demir’in kızı 4.sınıf öğrencisi Nisa Ecrin Demir’e, Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner, üyemiz Hacer Şimşek’in oğlu 2.sınıf öğrencisi Yunus Emre Şimşek’e koltuğunu teslim etti.

Etkinlikte, Ankara Bölge Başkanımız Hüseyin Cansu ve örgütlü olduğumuz Termikel işyeri baş temsilcimiz Zafer Yılmaz da hazır bulundu.

Daha sonra Genel Başkanımız Değirmenci, Genel Merkezimize gelen çocuklar ve aileleriyle tek tek tokalaşarak, onlarla sohbet etti.

1 günlüğüne genel başkanlık koltuğuna oturan Emir Efe’ye, “Genel Başkan oldunuz, bir emriniz var mı?” diye soran Değirmenci’ye, Emir Efe, işçilerin haklarını tam manasıyla alması için yapılan çalışmaların artarak devam etmesini istedi.


“HEM İŞÇİYİM HEM DE İŞÇİ ÇOCUĞUYUM”

Buluşmada,  çocuklara büyüyünce hangi mesleği yapacaklarını soran Değirmenci, ‘Astronot, İnşaat Mühendisi, Bilim İnsanı ve Futbolcu” cevaplarını almaktan dolayı büyük mutluluk duydu.

Çocuklara “Ben hem işçiyim hem de sizler gibi işçi çocuğuyum. Çalışarak bugünlere geldim. İnanıyorum ki, sizler de büyüdüğünüzde ülkemize ve insanımıza hayırlı hizmetlerde bulunacaksınız. Derslerinizi ihmal etmeyin. Çok çalışın, asla pes etmeyin. ”dedi.

Değirmenci, çocuklara üniversiteyi kazanmaları durumunda tüm eğitim masraflarının, Çelik-İş Sendikası olarak karşılayacaklarının da müjdesini verdi.


ÇOCUKLARA HEDİYE VERDİ

Görüşmenin sonunda Genel Başkanımız Değirmenci, çocuklara ve ailelerine tek tek hediye vererek, fotoğraf çektirdi.

Değirmenci, çocuklara tablet bilgisayar hediye ederken, ailelere de sendikamızın duvar saatini ve çantasını hediye etti.