27 Mayıs 2022

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ, AVRUPA’DA BİR DİZİ TEMASLARDA BULUNDU

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Fransa ve İsveç’e giderek, burada dünyanın dört bir yanındaki sendikacılarla bir araya gelerek, çeşitli görüşmeler gerçekleştirip, toplantılara katıldı.

Genel Başkanımız Değirmenci, ilk olarak 23 Mayıs 2022 tarihinde Fransa’nın başkenti Paris’te, Fransa’nın en büyük işçi konfederasyonu olan Fransız Demokratik İşçi Konfederasyonu CFDT’de Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Maher Tekaya ile görüştü.
Görüşmede, konfederasyonumuz Hak-İş ve sendikamız Özçelik İş’e ilişkin bilgiler veren Değirmenci, gelecekte yapılacak işbirlikleriyle ilgili de istişarelerde bulundu.

Değirmenci, daha sonra sendikamızın üyesi olduğu Industriall Avrupa Sendikasının 24-25 Mayıs 2022 tarihlerinde İsveç’in Başkenti Stockholm’de yapılan İcra Kurulu toplantısına katıldı.

Genel Başkanımız Değirmenci, toplantıya katılım sağlayan İsveç Ticaret ve Sanayi Bakanı Karl- Petter Thorwaldsson, Indusriall Avrupa Genel Sekreteri Luc Triangle, Industriall Avrupa Başkanı Micheal Vassiliadis ile ikili görüşmeler gerçekleştirerek, uluslar arası işbirliğinin güçlendirilmesi için görüş alışverişinde bulundu.