12 Nisan 2017

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ, ALMAN SENDİKACI MATTHİAS HARTWİCH’İ KABUL ETTİ

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, üyesi olduğumuz IndustriALL Global Sendikası’nın Makine Mühendisliği ve Malzeme Endüstrileri Dairesi Başkanı Matthias Hartwich’i makamında kabul etti.

Ziyaretten dolayı Daire Başkanı Hartwich’e teşekkür eden Genel Başkanımız Değirmenci, görüşmede ‘500 bin üyesi bulunan Hak-İş’e bağlı Sendikamızın artık uluslar arası alanda da adından söz ettirmesinin vakti geldi. IndustriALL Global Sendikası’nın tecrübelerinden yararlanmak ve bunun için işbirliği yapmak için hazırız” diye konuştu.

İşçi hareketinde metal işçilerinin her zaman öncü bir rol oynadığına dikkat çeken Değirmenci, ’40 bin üyesi bulunan Sendikamız artık kabuğuna sığmıyor. Konfederasyonumuz Hak-İş’in izinde, uluslar arası platformlarda da sendikal çalışmaların içinde yer almaya başladık’ ifadelerini kullandı.

Ülke gündemine de değinen Değirmenci, Türkiye’nin demokratikleşme yolunda hızla ilerlediğini, 16 Nisan Anayasa değişikliği referandumunun bu konuda bir milat olduğunu ve bu değişikliği desteklediklerini kaydetti.

IndustriALL Global Sendikası’nın Makine Mühendisliği ve Malzeme Endüstrileri Dairesi Başkanı Matthias Hartwich ise küresel çapta yaptıkları çalışmalardan bahsederek, IndustriALL Global Sendikası’nın stratejik hedeflerini anlattı.

Dairesi Başkanı Hartwich, bu hedefleri; ‘sendikaların gücünü artırmak, işçi haklarını savunmak, uluslar arası sermayeyi harekete geçirmek, kalitesiz işe karşı savaşmak, sürdürülebilir istihdamı korumak’ şeklinde sıraladı.

Genel Başkanımız Değirmenci’nin, Dairesi Başkanı Matthias Hartwich’e sendikamızın ismini taşıyan hediyeler takdim etmesiyle ziyaret son buldu.