11 Mart 2018

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ, AFRİN’DEKİ MEHMETÇİĞE GÖNDERİLEN LOKUMLARI TESLİM ETTİ

Sendikamızın Karabük Şubesinin öncülüğündeki kampanya kapsamında Afrin’de askerlerimiz için alınan 8 bin kutu Safranbolu lokumunu ve öğrencilerin yazmış oldukları mektuplar, Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci tarafından, İskenderun’da bulunan General Şükrü Kanatlı Kışlası’na teslim edildi. 

Zeytin Dalı Harekâtına katılan Mehmetçiklerimize ulaştırmak üzere, İskenderun’da bulunan General Şükrü Kanatlı Kışlası’na gelen Genel Başkanımız Değirmenci, burada 39. Mekanize Piyade Tugayı Kurmay Başkanı Tank Albay Mehmet Serkan Özgür ile bir araya geldi. 

Görüşmede Değirmenci’ye, Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel, Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner, Karabük Şube Başkanımız Ulvi Üngören ve şube yöneticilerimiz eşlik etti.

Ziyarette Sendikamızın faaliyet alanları ve yaptığı çalışmaları hakkında bilgi veren Genel Başkanımız Değirmenci, “Ülkemizi yakından ilgilendiren her konuda olduğu gibi, bu sınır ötesi operasyonda da askerimizin yanında olduğumuzu göstermek istedik. Karabük Kardemir’de alınteri döken üyelerimizin desteğiyle alınan Safranbolu lokumlarını ve üyelerimiz ile çocukların yazdıkları mektupları, Afrin’e ulaştırmanız için, sizlere teslim etmekten onur duyuyorum” dedi. 


Çelik-İş Sendikası olarak devletimize ve ordumuza her türlü desteği vermeye hazır olduklarını kaydeden Değirmenci, “Ülkemizin ve milletimizin bekası için, canı pahasına mücadele eden güvenlik güçlerimizin Yüce Allah, yardımcısı olsun. Dualarımız onlarla. Bu süreçte bizlere düşen ne varsa, yapmaya hazırız” diye konuştu. 

Bu kampanyanın kendilerini çok sevindirdiğini ve Türk askerine moral olduğunu kaydeden Tank Albay Mehmet Serkan Özgür ise, “Türkiye’nin dört bir yanından gelen destekler gücümüze güç katıyor. Özellikle milletimizin manevi olarak arkamızda olduğunu görmekten de büyük mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullanarak, yürütülen Afrin operasyonuna ilişkin bilgi verdi.

Daha sonra Tank Albay Özgür, sendikamız yöneticilerini tarihi bir yapıya sahip olan General Şükrü Kanatlı Kışlasını gezdirdi. 

Ziyaretin son bulmasıyla Genel Başkanımız Değirmenci, Safranbolu lokumlarını ve mektupları teslim ederek kışladan ayrıldı.