15 Temmuz 2017

GENEL BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ 15 TEMMUZ KAHRAMANI ÖMER HALİS DEMİR’İN MEZARINI ZİYARET ETTİ

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, 15 Temmuz darbe girişiminin seyri değiştiren kahramanımız şehit Ömer Halisdemir’i kabri başında andı.

Genel Başkanımız Değirmenci, 15 Temmuz hain FETÖ kalkışmasının yıldönümünde, Darbeci general Semih Terzi’yi öldürdükten sonra şehit edilen Piyade Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’in Niğde’nin Bor İlçesi’ne bağlı Çukurkuyu Beldesi’nde bulunan kabri gelerek, şehit Halisdemir için dua etti.

Değirmenci, Şehit Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir ile de şehitlikte bir araya gelerek, şehit babasına taziye mesajlarını iletti.

Ömer Halisdemir gibi bir evladı yetiştirdiği için kendilerine millet olarak minnet borcumuz olduğunu ifade eden Değirmenci, “Evladınızla ne kadar övünseniz azdır. Hayatını kaybedeceğini bile bile, Türk milletini ve iradesini kurtarmak için canını hiçe sayarak yaptığı kahramanlık takdire şayandır. Rabbim şehidimiz Halisdemir’e rahmetiyle muamele etsin, mekânını cennet eylesin” dedi.

Baba Halisdemir ise, bu ülke uğruna canını feda eden oğlu Ömer Halisdemir’i ziyaret ettiği için Genel Başkanımız Yunus Değirmenci’ye teşekkür etti.