13 Mayıs 2016

Genel Başkanımız Cengiz GÜL, Bosna Hersekli Sendikacılara Eğitim Programı’na Katıldı

 

Konfederasyonumuz HAK-İŞ ile Bosna Hersek Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu (SSSBİH) “Eğitim Yoluyla Bosna Hersek Sendikaları, HAK-İŞ Konfederasyonu İşbirliği Köprü Projesi” çerçevesinde eğitim semineri düzenledi.

Eğitim seminerine, Konfederasyonumuzun Genel Başkanı Mahmut Arslan, Bosna-Hersek Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Salih Kruscica, HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamızın Genel Başkanı Cengiz Gül, Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı Settar Aslan, Hak-İş Genel Sekreteri Dr. Osman Yıldız, Konfederasyonumuza bağlı sendikaların yöneticileri, uzmanları ile Bosna-Hersek’ten gelen sendikacılar katıldı.

“Türkiye’de Endüstriyel İlişkiler, Toplu İş Hukuku, Sözleşme ve Müzakere Teknikleri, HAK-İŞ Sosyal Diyalog ve Mesleki Eğitim, Sendikal İletişim, Sendikal Harekette Kadın, Yeni ve Etkin Sendikacılığı İnşa Etmek, Sendikal Hedefler ve Strateji” ile ilgili sunumların yapıldığı programda Konfederasyonumuzun Genel Başkanı Mahmut Arslan, Bosna Hersek ile Türkiye ilişkilerindeki dayanışmanın daha ileri noktaya taşınması gerektiğine inandığını belirtti.