20 Eylül 2019

GENEL BAŞKANIMIZ ALMANYA’DA INDUSTRAL KONFERANSINA KATILDI

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Almanya’nın Stuttgart şehrinde 11-13 Eylül 2019 tarihlerinde düzenlenen İndustrial Global Makina Ekipman Üretimi Konferansı’na katıldı.

Genel Başkanımız Değirmenci’ye, Genel Başkan Danışmanımız Aysema Ahraz ve Sendikamızın avukatlarından Büşra Şahin eşlik etti. 

Alman IG Metal Sendikası tarafından düzenlenen konferansa Değirmenci’nin yanı sıra Amerika, Japonya, Avusturya gibi dünyanın birçok ülkesinden sendikacı da katılım sağladı.

Sendikalaşma ve metal sektörüne dair verimli görüş alışverişlerinin yapıldığı konferans kapsamında Genel Başkanımız Değirmenci, burada ikili görüşmeler de yaparak, sendikamız Özçelik-İş’in faaliyetlerine dair bilgi paylaşımında bulundu.


Sendikal mücadelede ve sendikalaşma yolunda bu tür organizasyonların ve uluslar arası işbirliklerinin büyük önem taşıdığını kaydeden Değirmenci, Özçelik-İş’i sadece ulusal bazda değil, uluslararası arenada da tanınır hale getirmek için çalıştıklarını kaydetti. 

Değirmenci, burada gerçekleştirdiği temasların ardından Almanya’daki Dürr AG isimli fabrikayı ziyaret ederek emekçilerin çalışmalarını yerinde inceledi.