4 Aralık 2018

GENEL BAŞKANIMIZ 30 YIL ÖNCE TAKSAN’DA ÇALIŞTIĞI İLK İŞ ARKADAŞLARIYLA BULUŞTU

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, iş hayatına atıldığı ilk işyeri olan TAKSAN’da 30 yıl önce birlikte çalıştığı iş arkadaşlarıyla yıllar sonra ilk kez bir araya geldi. 

Kayseri Elmacıoğlu Restaurant’ta gerçekleştirilen programa o dönemde çalışmış 200’e yakın kişi katıldı. 

Genel Başkanımız Değirmenci’nin eski iş arkadaşlarıyla tek tek tokalaşıp sohbet ettiği buluşma, aradan geçen 30 yıla rağmen sıcak bir ortamda gerçekleşti. 


Programda bir konuşma yapan Değirmenci, “Yıllar sonra hepinizi, bir arada, böylesine canlı kanlı görüyor olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum” diyerek sözlerine başladı. 

“TAKSAN benim ilk göz ağrım, ilk ekmek kapımdır. TAKSAN, dizinin dibinden ayrılmadığım anamdan babamdan ilk kopuşumdur. Köyümden ayrılmama vesile olarak ilk yerdir” diyen Değirmenci, “TAKSAN, tanımadığım, bilmediğim bir hayata yelken açtığım ilk denizdir.  TAKSAN, Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanlığına giden uzun-ince yolun ilk durağıdır.  TAKSAN, beni yetiştiren, olgunlaştıran bir okul gibidir. TAKSAN’da o dönemde çalışan siz değerli dostlarım ise, benim ilk iş arkadaşlarımdır. İlk iş arkadaşlarım ise benim için çok kıymetlidir. Sizler benim, hafızamın, gönlümün en güzel yerindesiniz. İşçilik hayatımdan sendikal yaşama geçerken, benim en büyük gücümsünüz. Zaman zaman farklı düşünsek de, farklı yollardan yürüsek de, farklı hedeflere koşsak da, işin temelinde sizler varsınız. Bu nedenle sizler, hasretle ve muhabbetle andığım kardeşlerimsiniz” ifadelerini kullandı. 

Genel Başkanımız Değirmenci, konuşmasında bu dost meclisinin artık düzenli olarak bir araya gelmesi gerektiğine vurgu yaptı. 

Program, daha sonra akşam yemeğinin ardından çekilen toplu fotoğrafla son buldu.