22 Ocak 2023

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ KOÇ, INDUSTRİALL’İN TÜRKİYE TOPLANTISINA KATILDI

IndustriALL Küresel ve IndustriALL Avrupa Ortak Türkiye Toplantısı, 19 Ocak 2023 tarihinde Lastik İş Sendikası’nın ev sahipliğinde İzmit’te Tryp By Wyndham Oteli’nde gerçekleşti.

IndustriALL Avrupa Sendikası Genel Sekreteri Luc Triangle ve Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Özkan’ın yer aldığı toplantıya sendikamızı temsilen Genel Başkan Yardımcımız Şerafettin Koç ve Dış İlişkiler Uzmanımız Meltem Toraman Soğuksu katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Genel Başkan Yardımcımız Koç, Türkiye ve metal sektörümüzdeki gelişmelere ilişkin bilgiler verdi. İklim ve enerji krizinin, dijitalleşmenin ve yüksek enflasyonun çalışanlar üzerindeki etkilerinden bahseden Koç, dayanışma ve işbirliğinin önemine vurgu yaparak, sorunlarla ancak ulusal ve uluslararası düzeyde işbirliği ve dayanışmayla mücadele edebileceğine dikkat çekti.

13 üye sendikadan 30 kişinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda konuşma yapan IndustriALL Küresel Sendikanın Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Özkan ise Türkiye’de kısa süre önce gerçekleşen ve 42 maden işçisinin hayatını kaybettiği Amasra’daki maden faciası nedeni ile bölgeye dayanışma ziyareti gerçekleştirmek için geldiklerini ifade etti.
Toplantının ardından Türk-İş’e bağlı Selüloz-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu Kartonsan fabrikasında 168 işçinin başlatmış olduğu grevin birinci ayında tüm katılımcılar olarak grevde olan işçilere destek vermek için fabrika önüne gidildi. Burada Genel Başkan Yardımcımız Koç da söz alarak Hak-iş Konfederasyonu ve Özçelik-İş Sendikası olarak buradaki çalışanları desteklediklerini ve her daim yanlarında olduklarını ifade etti.