9 Aralık 2022

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ KOÇ, BRÜKSEL’DEKİ INDUSTRIALL TOPLANTISINA KATILDI

Sendikamızın Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Koç, 30 Kasım-1 Aralık 2022 tarihleri arasında Belçika’nın başkenti Brüksel’de gerçekleştirilen IndustriAll Avrupa Sendikası İcra Kurulu Toplantısına katıldı.
İcra kurulu toplantısı, 38 Avrupa ülkesindeki 180 ulusal işçi sendikasında birleşmiş 7 milyon kişiyi temsil eden IndustriAll Avrupa Sendikası’nın Başkanı Michael Vaasiliadis’in açılış konuşması ile başladı.

Daha sonra IndustrıAll Avrupa Sendikası Genel Sekreteri Luc Triangle’nin Avrupa’nın ekonomik durumunu anlatan sunumu ile toplantı devam etti.

Toplantıda bir konuşma yapan Genel Başkan Yardımcımız Koç ise, toplantının çok verimli geçtiğini, emeğin hak ettiği değeri bulması noktasında yapılan konuşmaları desteklediğini ve terör eylemleri ile ilgili olarak Türkiye’nin mücadele içinde olduğunu, diğer ülkelerin de teröre karşı aynı duruşu sergilemeleri gerektiğini ifade etti.

Öte yandan Koç, birçok ülkeden katılımcı olarak toplantıda bulanan sendikacılarla iki görüşmeler ve temaslar gerçekleştirerek, uluslar arası sendikal işbirliğinin geliştirilmesi için görüşmelerde bulundu.
Son olarak, 2023 yılının ilk IndustriAll Avrupa Sendikası İcra Kurulu toplantısı Yunanistan’ın Selanik şehrinde 31 Mayıs- 1 Haziran 2023 tarihleri arasında yapılmasına oy birliği ile karar verildi.