7 Mayıs 2024

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ ALTUN, ŞUBE BAŞKANLARIMIZLA BİRLİKTE INDUSTRİALL AVRUPA’NIN TOPLANTISINA KATILDI

Sendikamızın Genel Başkan Yardımcısı Bayram Altun, beraberindeki şube başkanlarımızla birlikte sendikamızın üyesi olduğu IndustriAll Avrupa’nın 16-17 Nisan tarihleri arasında Slovakya’nın başkenti Bratislava’da gerçekleştirilen “Toplu Sözleşme ve Sosyal Politika Komitesi” Toplantısına katıldı. Toplantıda Genel Başkan Yardımcımız Altun’un yanı sıra Seydişehir Şube Başkanımız Hüseyin Kaban ve Ankara Bölge Başkanımız Cemalettin Köse de yer aldı.

Altun ve heyetimiz, uluslar arası sendikal işbirliğinin geliştirilmesi adına bir dizi temaslarda bulunup, görüşmeler gerçekleştirdi.

Toplantı OZ KOVO Genel Sekreteri Monika Bendekova’nın açılış konuşmasıyla başladı. Sendikaların toplu pazarlığı güçlendirmesi, ücretlerin artırılması ve sendikaların şirketlere erişiminin iyileştirilmesi için değişiklik yapılması gerektiğini belirtti.

Açılış konuşmalarının ardından Syndex Romanya temsilcisinin yaptığı sunumda şirketlerin ücret politikalarını ayarlamakta yavaş davrandıklarını, bunun da büyük kararlara ve yetersiz ücret artışlarının satın alma gücünü aşındırmasına ve ekonomiyi yavaşlatmasına neden olduğunu belirtti.

IndustriAll Avrapa Şirket Politikası Konferansı toplu fotoğraf çekimi ve teşekkür konuşmalarının ardından sona erdi.

BRATİSLAVA BÜYÜKELÇİSİ’NE ZİYARET

Genel Başkan Yardımcımız Altun, Şube başkanlarımız Kaban ve Köse ile birlikte programın ikinci gününde Türkiye’nin Bratislava Büyükelçisi Erkan Özoral’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette bölgesel konular başta olmak üzere birçok konuda istişarelerde bulundular. Başkanlarımız, Büyükelçi Özoral’a ülkemizi temsil noktasında başarılar diledi.