23 Nisan 2022

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ ALTUN, HAVACILIK ŞUBELERİMİZLE İFTARDA BULUŞTU

Sendikamızın Genel Başkan Yardımcısı Bayram Altun, İstanbul Havacılık Şube teşkilatlarımız tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

Genel Disiplin Kurulu Başkanımız Hayrettin Acar, Avrupa Havacılık Şube Yöneticilerimiz Ali Bilgin, Alper Engerek, İstanbul Anadolu Havacılık Şube Baştemsilcimiz Yahya Kemali Tomul ve ekip arkadaşları tarafından İstanbul’da tertip edilen iftar yemeğinde, Genel Başkan Yardımcımız Altun, Havacılık Şube teşkilatlarımız ve üyelerimizle buluştu.

Yemeğe İstanbul 1 Nolu Şube Başkanımız Ahmet Çolak ve İstanbul 2 Nolu Şube Başkanımız Hasan Şam da katılım sağladı.

İftar öncesi kısa bir selamlama konuşması yapan Altun, “Değerli Genel Disiplin Kurulu Başkanım, İstanbul 1 no ve 2 nolu Şubelerin Değerli Başkanları, İstanbul Havacılık Şubenin Değerli Yöneticileri, İstanbul Havacılık Şubenin Değerli Denetleme ve Disiplin Kurulu Üyeleri, İstanbul Havacılık Şubenin Değerli Temsilcileri, Değerli Haziruna, sözlerime başlarken içinde bulunduğumuz Ramazan-ı Şerifin Bereketi hanenize, hoşgörüsü gönüllerinize, sabrı ruhunuza dolsun, Rabbim yaptığınız ibadetlerinizi ve tuttuğunuz oruçlarınızı kabul etsin” diyerek iftara katılanları selamladı.

“Bugün 102. Yıldönümünü kutladığımız Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Milletimize kutlu olsun” diyen Genel Başkan Yardımcımız Altun, “Kuran-ı Kerim’in indirildiği gece olan ve Bin Ay’dan daha hayırlı olan Gelecek Kadir Geceniz ile Ramazan Bayramınız mübarek olsun. Bu toplantıyı tertip ederek bizleri iftar yemeğinde bir araya getiren Hayrettin Acar, Ali Bilgin, Alper Engerek, Yahya Kemali Tomul ve Ekip arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Bu toplantıya katılan siz değerli yol arkadaşlarımı da saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyor, şükranlarımı sunuyorum. Hoş geldiniz, safalar getirdiniz” ifadelerini kullandı.

Altun, “Devam eden Pençe Kilit Operasyonu dolayısıyla Ülkemizin ve Milletimizin bekası için bütün Terör örgütlerine karşı yapılan mücadeleyi desteklediğimizi ve her türlü Terörü Lanetlediğimizi ifade etmek istiyorum. Vatanı, Milleti, Bayrağı ve Ezanı için toprağa düşen bütün Şehitlerimizi Rahmetle, Gazilerimizi şükranla anıyoruz” diyerek devletimizin ve milletimizin her daim yanında olduklarını söyledi.

ALTUN: “NE ALDATAN OLDUK, NE DE ALDANAN OLDUK”

Genel Başkan Yardımcımız Altun konuşmasına şu şekilde devam etti:
“Ahlaki ve ilkesel olarak prensibimiz “Ne aldatan olduk, ne de aldanan olduk” Hep samimiyet ve güven içinde yolumuza devam ettik. İnsanız hatalarımız ve eksikliklerimiz mutlaka olacaktır. Ancak İnancımız gereği bir şeye de çok dikkat ederiz. Hadis-i Şerifte Yüce Resul şöyle buyuruyor “Bir mü’minde her haslet bulunabilir. Ancak hıyanet ve yalan bulunmaz.” Bundan dolayı sizlere hiçbir konuda ne yalan söyledik ne de ihanet ettik.. Merhum şairimiz Abdurrahim Karakoç’un şiirinde dediği gibi;
“Beden ölür çürür, cana bakın siz.
Kim kiminle yürür ona bakın siz.
Bırakın dönsün dönme dolaplar.
Haktan, hakikatten yana bakın siz.”
Değerli Dostlar sizler de, kim kiminle yürüyor ona bakın. Rabbim Birlik ve beraberliğinizi daim etsin.”

Altun’un konuşmasının ardından Ramazan ayının manevi atmosferinde, birlik ve beraberlik içerisinde iftar yemeği yenildi.

İftar sonrası, THY Teknik A.Ş. işyerimizin mevcut durumuna, çalışma hayatına ve sendikal çalışmalarımıza ilişkin verimli bir değerlendirme sohbeti gerçekleştirilmesiyle program sona erdi.