23 Haziran 2023

GENEL BAŞKAN YARDIMCILARIMIZ ADANA TEŞKİLATIMIZLA BULUŞUP, İŞVERENLERLE GÖRÜŞTÜ

Sendikamızın Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Kılıç ve Aydın Baysal, Adana Şubemize bağlı teşkilatımız ve üyelerimizle bir araya gelerek, yetkili olduğumuz işyerlerindeki işveren vekilleriyle bir dizi görüşmeler gerçekleştirdi.

Ziyaret programı kapsamında ilk olarak Adana Şubemizi ziyaret eden Genel Başkan Yardımcılarımız Kılıç ve Baysal, burada Adana Şube Başkanımız Sedat Aydın ve şube yöneticilerimiz ile işyeri temsilcilerimizle bir araya gelerek Temsilciler Meclisi toplantısı gerçekleştirildi.
Adana Şubemize bağlı işyerlerindeki çalışmalarının değerlendirildiği toplantıda, sendikal yaşamdan, çalışma hayatına ve metal sektörüne, ülke gündeminden işyelerimizdeki mevcut duruma varana kadar birçok konu masaya yatırıldı.

Genel Başkan Yardımcılarımız Kılıç ve Baysal’ın sendikal faaliyetlerimizi anlattığı ve Şube Başkanımız Aydın ve şube yöneticilerimiz ile işyeri temsilcilerimizin görüş ve önerilerini dile getirdiği toplantıda, Adana’daki yetkili olduğumuz işyerlerimiz hakkında da istişarelerde bulunuldu.
Daha sonra Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Merve Özaydın’ın katılımıyla işyeri temsilcilerimize yönelik sendikal yaşama ve çalışma hayatına dair bir eğitim programı düzenlendi.

ÜYELERİMİZLE TEZGAH BAŞLARINDA BİR ARAYA GELİNDİ

Toplantının ardından Genel Başkan Yardımcılarımız Kılıç ve Baysal, Şube Başkanımız Aydın ve şube yöneticilerimiz ile işyeri temsilcilerimiz eşliğinde yetkili olduğumuz TEMSA SKODA, HDM ÇELİK BORU VE SHARK MEKANİK işyerlerindeki üyelerimizi tezgah başlarında ziyaret ederek, sohbet edip, üyelerimizin talep ve beklentilerini dinledi.

Daha sonra işveren vekillerini ziyaret eden heyetimiz, burada da Temsa Skoda Sabancı Ulşım Araçları A.Ş. Çalışma İlişkileri Müdürü Oğuz Özbek ve Üretim Müdürü Durmuş Dönmez ile görüştü.

Ardından da Genel Başkan Yardımcılarımız başkanlığındaki heyetimiz, HDM Sprial Kaynakı Çelik Boru A.Ş. Fabrika Müdürü Ali Kölemenoğlu ve Shark Mekanik San. Fabrika Müdürü Devrim Yalçın ile bir araya geldi.

Bu görüşmelerde de işveren vekilleriyle ülkemizdeki ve metal sektöründeki gelişmeler ile işyerlerimizdeki mevcut durum ele alınırken, üyelerimizin talep ve beklentileri üzerine de görüş alışverişinde bulunuldu.