20 Mayıs 2014

Gebze Şubemiz 10. Olağan Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

Gebze şubemizin 10. Olağan Genel Kurulu 18 Mayıs 2014 Pazar günü “ Gebze Öğretmen Evi Muallim Köyü Kavşağı GEBZE”  adresinde Saat 10.00’da Şube Mali Sekreteri Rafet GÜNDOĞAN tarafından açıldı. Divan Başkanlığına Sendikamız Genel Sekreteri Yunus DEĞİRMENCİ, Divan Üyeliklerine İstanbul Havacılık 1 Nolu Şube Başkanımız Ferhan ÖNER ve İstanbul 2 Nolu Şube Başkanımız Hasan ŞAM ile  Divan Heyeti oluşturuldu.

Divan Heyeti Somadaki maden kazasında şehit olan işçiler, Ulu önder Atatürk ve şehitlermizin için bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. Şube Başkanı Şerafettin KOÇ yaptığı konuşmada “Şubemizin 10. Olağan genel kurulunu yaparken 9. Olağan genel kurulda verilen görevin onuru ve sınıfın emanetini genel kurul salonuna taşımanın tatlı heyecanını yaşıyorum diyerek konuşmasına başlayan Koç, işyerlerinde yaşanan olumsuzluklar ve sendikal örgütlenme ile ilgili bilgileri delegelerle paylaştıktan sonra genel kurula başarılar dileyerek konuşmasını bitirdi.

Genel Başkanımız Cengiz GÜL konuşmasında Somadaki maden kazasına ilişkin görüşlerini anlatarak ölenlere rahmet, yaralılara şifa, yakınlarına başsağlığı diledi. Gül, sendikal birlik konusunda Gebze Sendikalar Birliği çalışmalarının örnek olması gerektiğini ve bu birlikteliği tebrik etti. Çelik-iş olarak ilkeli duruş sergilediklerini ve bu ilkelerin hayata geçirilmesi için çabaladıklarını ve bunu başaracaklarını ifade etti.

Çelik-iş tarihinden bahsederek kuruluştan bu yana sendikamıza katkı sunmuş tüm sendikacıları anlatarak geçmişimize sahip çıkıp geleceğimizi inşa edeceğiz dedi. Sendikamızın büyütülmesi için çaba sarf ederken belki yanlışımız olmuştur ama ihanetimiz asla olmaz dedi. FENİŞ direnişi tüm Türkiye de tanınmasına ve bu sorunun ülke gündemine girmesine neden olan şube başkanımıza ekibine ve FENİŞ işçilerine teşekkür ededek. Bu sorunun çözümü için her türlü katkı sunduklarını ve hukuki sürecin nedenli zor olduğunu ifade etti. Bu bir sistem sorunu çözmek için çabalıdığımızı söyledi. Örgütlenme için herkesi göreve çağıran genel başkan kendilerine düşen görevi yerine getireceklerini söyleyip, genel kurula başarılar dileyerek konuşmasını bitirdi.

Genel Kurula, CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal KAPLAN, Gebze Sendikalar Birliği Dönem Sözcüsü ve Petrol-iş Şube başkanı Süleyman AKYÜZ, Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Gebze Şube başkanı Ali TUNÇ  katılıp konuşma yaptılar. Şubemizde Görev yapmış ve yeni dönemde görev almayan yönetici ve temsilcilere teşekkür plaketi takdim edil. Plaket Ayhan KURUCA, Fikri ÇELİK, Abdülaziz ÇAKIR, Yılmaz ATİK, Mehmet ÇİÇEK, Oğuzhan AKBAŞ, Serkan KÖÇKAR, İbrahim EROL, Sabri KARAKUŞ, Koray ÇETİNKAYA, Ruhan UYSAL, Zülfü ERASLAN’ a takdim edildi.

Yapılan seçimlerle Şube yönetimi şöyle oluştu.

Şube Yönetim Kurulu

Şube Başkanı                 Şerafettin KOÇ

Şube Sekreteri               Rafet GÜNDOĞAN

Şube Mali Sekreteri        Ömer Baydili

Şube Teşk. Sekreteri      Ferhat BABADAĞ

Şube Eğitim Sekreteri     Selami ÇAKMAK

 

Denetleme Kurulu

Salih KARAKUŞ

Ersin TUNA

Halil BATTAL

 

Disiplin Kurulu

Hasan SEVER

İrfan TÜRK

Halil KARAGÖZ