11 Mayıs 2022

GEBZE ŞUBE BAŞKANIMIZ ŞERAFETTİN KOÇ GÜVEN TAZELEDİ

Gebze Şube Başkanlığımızın 12. Olağan Genel Kurulu, 8 Mayıs 2022 Pazar Günü Darıca Elite Otel’de tüm teşkilatımızın ve delegelerimizin katılımıyla, birlik ve beraber havasında gerçekleştirildi.

Kongrenin açılış toplantısının ardından başlayan oy verme işleminin sonucunda, Gebze Şube Başkanlığına mevcut Şube Başkanımız Şerafettin Koç, delegelerin büyük teveccühü ve desteğiyle yeniden seçilerek, güven tazeledi.

Gebze Şubemizin Olağan Genel Kuruluna, Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci’nin yanı sıra Genel Başkan Yardımcımız Bayram Altun, Genel Disiplin Kurulu Başkanımız Hayrettin Acar, İskenderun Şube Başkanımız Mehmet Güngör, Kayseri Şube Başkanı Celalettin Korkmazyürek, İstanbul 1 No’lu Şube Başkanımız Ahmet Çolak, İstanbul 2 No’lu Şube Başkanımız Hasan Şam, Sakarya Şube Başkanı Cüneyt Yüksel, Adana Şube Başkanımız Sedat Aydın, Seydişehir Şube Başkanımız Hüseyin Kaban, Kocaeli Bölge Başkanımız Arif Çolak, Ankara Bölge Başkanımız Hüseyin Cansu, Osmaniye Bölge Başkanımız Mehmet Gündüz, Ege Bölge Başkanımız Erdoğan Daloğlu, Avrupa Havacılık Şube Yöneticimiz Ali Bilgin ve Alper Engerek, şubelerimizin tüm yöneticileri, kardeş sendikalarımızın şube başkan ve yöneticileri, sivil toplum örgütlerinin başkanları ile çok sayıda delegemiz katıldı.

Divan Başkanlığına Genel Başkan Yardımcımız Bayram Altun’un seçildiği Genel Kurulda, bir konuşma yapan Genel Başkanımız Değirmenci, dünyadaki ve ülkemizdeki siyasal, toplumsal ve ekonomik konulardan, sendikal çalışmalarımıza kadar birçok başlığa değindi. 

Konuşmasında “Rusya ve Ukrayna arasındaki yaşanan savaş, ülkemize daha çok sahip çıkmamız gerektiğini, bizlere bir kez daha gösterdi” diyen Değirmeci, “Irak’ta 1 milyon, Suriye’de 500 bin civarında hayatını kaybeden Müslümana, bir damla gözyaşı akıtmayanların, Ukrayna’daki savaşta ölen 3000 kişi için dünyayı ayağa kaldırdığı, ikiyüzlü bir dünyada yaşıyoruz. İşte bu iki yüzlülük, gün gibi ortadayken, bir kez daha ülkemizin kıymetini bilmemiz, vatanımıza sahip çıkmamız gerektiği gerçeğiyle yüzleşiyoruz. Bize düşen görev ise, ülkemizdeki tüm olumsuzluklara rağmen, emeğimizle, üretime verdiğimiz büyük katkılarla, bu ülkeyi ayakta tutmaya devam etmektir. İnanıyorum ki, her biri vatan ve millet sevdalısı olan siz emekçi kardeşlerim, yeniden dirilişin sancılarını yaşayan Türkiye’nin geleceğinin, garantisi olmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Değirmenci konuşması şöyle devam etti:
“EMEKÇİLERE HİZMET ETMEKTEN BİZİ DÖNDÜRMEYE KİMSENİN GÜCÜ YETMEYECEK”

Kimin ne dediğine bakmadan, iftira ve karalama kampanyalarına aldırmadan, metal işçileri adına çalışmalarımızı, aralıksız, emin adımlarla yürütüyoruz. Biz bu yola talip olduğumuzda, birilerinin üzerimize geleceklerini, yollarımıza dikenler sereceklerini, mayınlar döşeyeceklerini, çok iyi biliyorduk. Bizler, kutlu olduğuna inandığımız bir dava ruhuyla yola revan olduğumuzda, adeta hak ile batıl savaşının çıkacağını biliyorduk. Sahte sosyal medya hesaplarından ailemize varana kadar saldıracaklarını, satılık gazetecilerin kalemlerinden irin akacağını da biliyorduk. Biz her şeyi biliyorduk da, onların bilmedikleri bir şey vardı. Yüce Allah, tuzak kuranların en hayırlısıydı ve onların tuzaklarını boşa çıkaracağı bilmiyorlardı. Ne yaparlarsa yapsınlar, sevdalısı olduğumuz emekçilere hizmet yolundan, bizleri döndürmeye asla kimsenin gücü yetmeyecektir.

ŞUBE BAŞKANI KOÇ: “TÜM KURULLARIMIZLA GENEL BAŞKANIMIZI DESTEKLİYORUZ”

“Şubemizin 11.Olağan Genel Kurulda verilen görevin onurunu ve sınıfın emanetini 12. Olağan Genel Kurula taşımanın mutluluğunu yaşıyoruz” diyerek konuşmasına başlayan Şube Başkanımız Şerafettin Koç ise, “Sendikamız ve şubemiz, değişimi yakalayıp, değişimi belirleyecek politikaları üretmede bilgiyi kullanmayı, katılımcı, demokratik, çağdaş ve kurumsallaşmış sendikacılığı kendine ilke edinmiş ve buna uygun duruş sergilemeyi başarmıştır. Bu doğrultuda bölgemizde de ciddi bir sendikal mücadele yaparak, çalışmalarımızı hayata geçirdik.  Şube kongremizden bir hafta sonra yapılacak olan Kayseri Şube Genel Kurulu ile şube genel kurullarımızı bitireceğiz. Genel Merkez Genel Kurulunu bu yıl içerisinde gerçekleştireceğiz. Gebze Şubesi olarak, Genel Başkanımız Yunus Değirmenci’nin genel sekreterliği ile başlayan ve genel başkanlığı ile devam eden süreçte, hem şubemize hem de teşkilatımıza çok önemli hizmetler ve çalışmalar yaptığına inanmaktayız. Bu nedenle, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu hizmetlerin artarak devam edeceğine inandığımızdan doğal genel başkan adayı olması yanında Mart ayı sonunda Adana şube genel kurulu öncesi açıklamış olduğu genel başkan adaylığını tüm kurullarımızla desteklediğimizi bir kez daha bu kürsüden bir kez daha ifade etmek istiyorum. Yolunuz açık olsun Genel Başkanım” diyerek desteğini ortaya koydu.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından yapılan seçim sonucunda, seçime tek listeyle giren mevcut şube başkanımız Şerafettin Koç yeniden Şube Başkanlığına seçilirken, Şube Sekreterliğine Selçuk Durmuş, Şube Mali Sekreterliğine Saffet Karasu, Şube Teşkilatlandırma Sekreterliğine Hamza Ertekin, Şube Eğitim Sekreterliğine Ferhat Babadağ seçildi.