26 Kasım 2019

FİDAN DİKME KAMPANYASINA TAM DESTEK VERDİK

Konfederasyonumuz Hak-İş’in Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulu Üyelerimiz, ülke genelinde “Daha Yeşil Bir Türkiye” hedefiyle ve “Bugün Fidan, Yarın Nefes” sloganıyla başlatılan fidan dikim etkinliğine katılarak destek verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle, 11 Kasım 2019 tarihinde 81 ilde gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğinin Ankara Batıkent ayağında yapılan törenine Genel Başkanımız Değirmenci’nin yanı sıra Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun ve Ferhan Öner de katılarak fidanları toprakla buluşturdu.

Programda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 81 vilayette 2023 ayrı noktada, aynı anda, saat 11.11’de, toplam 11 milyon fidan ve ağacın, “geleceğe nefes” olması ümidiyle toprakla buluşturulduğunu, hedeflerinin zümrüt yeşili bir Türkiye fotoğrafı ortaya çıkarmak olduğunu söyledi.

11 Kasım’ın “Millî Ağaçlandırma Günü” olarak ilan edilmesiyle ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararını geçtiğimiz hafta imzaladığını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah bundan sonra her yıl milletimiz, takvimler 11 Kasım’ı ve saatler 11.11’i gösterdiğinde, fidan dikmek üzere belirlenen alanlarda olacaktır. Dikilen her bir fidan, her bir ağaç geleceğe bırakılmış büyük bir mirastır” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından binlerce fidan dikimi gerçekleştirildi.

“GELECEK NESİLLERE YEŞİL BİR TÜRKİYE BIRAKMA SORUMLULUĞUMUZ VAR”

Fidan dikme kampanyasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Genel Başkanımız Değirmenci, “İnsan olmanın ve bir sivil toplum örgütü olmanın gerekliliği olarak gelecek nesillere yeşil bir Türkiye bırakma gibi bir sorumluluğumuz var. Hem Hak-İş olarak hem de Özçelik-İş Sendikası olarak Türkiye’nin dört bir yanında bu kampanyaya destek vererek, “Daha Yeşil Bir Türkiye” hedefine katkı sunduk. Üzerinde yaşadığımız dünyanın her geçen yıl daha da kuraklaştığı ve çölleştiği göz önüne alındığında çok değerli bir iş yaptığımız ortaya çıkmaktadır. Bizlerden önce bu dünya üzerinde yaşayanlardan teslim aldığımız emaneti, yine gelecek nesillere daha güzel bırakmak en asil görevimiz ve bu uğurda her türlü çalışmaya destek vermeyi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.