16 Şubat 2019

ETİ ALÜMİNYUM’DA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Konya Seydişehir’de faaliyet gösteren Eti Alüminyum işyerinde geçtiğimiz ay başlatılan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri masa başında sona erdi. 

Üyelerimizin refah ve mutluluğunu artıracak olan sözleşmenin imzaları sendikamızın genel merkezinde yapılan son görüşmenin ardından atıldı. 


Görüşmede Sendikamızı temsilen Genel Başkanımız Yunus Değirmenci ve Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Recep Akyel, Ferhan Öner, Seydişehir Şube Başkanımız Ferhat Çelikbaş ve Şube Eğitim Sekreterimiz Savaş Özel hazır bulunurken, işveren tarafını temsilen de Eti Alüminyum Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Cengiz, Genel Müdür Yardımcısı Rafet Karakolcu ve İnsan Kaynakları Müdürü Zekeriya Yılmaz katılım sağladı. 

Sözleşmede, ücret artışından sosyal yardımlara ve kıdem zammına kadar birçok iyileştirmeler yer aldı.


Sözleşmenin masa başında, karşılıklı anlayış içerisinde imzalanmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Başkanımız Değirmenci, “Hem sözleşme taslağımızın hazırlanma aşamasında hem de sözleşme görüşmeleri esnasında sahanın nabzını tutarak, üyelerimizin talep ve beklentilerini karşılamak için tüm çalışmaları yapıp, girişimlerde bulunduk. İşçi-İşveren-Sendika üçgeninde iş barışına katkı sunacak ne kadar adım varsa bunları atmaya azami gayret gösterdik. Üyelerimizin beklentilerini, işyerimizin mevcut durumunu, ülke koşullarını, çalışma şartlarını ve diğer tüm etkenleri düşünerek bu süreci yürüttük. Karşılıklı diyalogu sürdürerek, aynı gemide olduğumuz bilinciyle bu sözleşmeyi nihayete erdirdik. Sözleşmemiz, başta Seydişehir’deki üyelerimiz olmak üzere, işyerimize, sendikamıza ve Seydişehir’imize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. 


Çalışanların daha fazla kazanması, alınterinin karşılığını alması için gerekli hassasiyeti gösterdiklerini kaydeden Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Cengiz ise, “Çalışanlarımız ile biz burada bir aileyiz. Beraber üretip, beraber kazanacağız. Buraya yaptığımız yatırımlarla bu işletmemizi daha da büyüterek, istihdama büyük katkılar sunmayı planlıyoruz. Bu fabrikanın ayakta kalmasını sağlayarak, büyüyerek yoluna devam etmesi hedefleyerek, burada çalışanların çocuklarının da yıllar sonra iş hayatına atıldıklarında ülkemizin değeri olan bu fabrikada çalışmasını arzu ediyoruz. Bu vesileyle yeni dönem toplu iş sözleşmemiz herkese hayırlı olsun” dedi.