6 Aralık 2019

ESKİ GENEL BAŞKANIMIZ TÜRKER’İ, KABRİ BAŞINDA YAD ETTİK

Sendikamızın eski Genel Başkanlarından Metin Türker, vefatının 22. yılında, Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Genel Yönetim Kurulumuzun katılımıyla Karabük’teki mezarı başında anıldı. 

6 Aralık 1997’de hayatını kaybeden efsanevi liderimiz Türker için, Öğlebeli Mahallesi’ndeki anıt mezarı başında mevlit okunarak, dua edildi.

Anma törenine Genel Başkanımız Değirmenci’nin ve Türker’in ailesinin yanı sıra Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Recep Akyel, Ferhan Öner, Genel Sekreterimiz Hicret Bozoklu, KARDEMİR A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Uğur Altundağ, Karabük Şube Başkanımız Ulvi Üngören ile şube yöneticilerimiz ve KARDEMİR çalışanları katıldı.


Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, okunan Yasin-i Şerif’in ardından Türker’in mezarı başında yaptığı konuşmada ‘Metin Türker Ağabey’in o dönem ortaya koymuş olduğu mücadele ruhu ve dik duruş, Türk ve Dünya sendikal hareketine örnek olacak niteliktedir. Bu gelip geçici dünyada önemli olan hoş bir sada bırakmaktadır. İşçilere kol kanat gerişiyle, işyerine sahip çıkışıyla Metin Ağabey bunu başarmıştır. O günkü büyük hizmetleriyle bugün bizler onu dualarla ve hayırlarla yad ediyoruz. Bugün, onun ilkelerini ve yürüdüğü yolu dikkate alarak Özçelik-İş Sendikası’nın çalışmalarına yön veriyoruz. Onun ilkelerini yaşatmak için, unutturmamak için çaba sarf ediyoruz. Metin Başkanımıza vefatının 22.yıldönümü vesilesiyle bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun” dedi. 

Tören, Türker’in mezarına karanfil bırakılmasıyla son buldu.