10 Ağustos 2018

EPAŞ DEMİR ÇELİK’TE İLK TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Çelik-İş ailesine katılan örgütlü işyerimiz Epaş Demir Çelik ile imzalanan ilk dönem Toplu İş Sözleşmesi imza törenine katıldı. 

Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan EPAŞ Demir Çelik işyerinin fabrikasında gerçekleştirilen törene Genel Başkanımız Değirmenci’nin yanı sıra işveren Alattin Eyüpoğlu, fabrika yönetimi, Gebze Şube Başkanımız Şerafettin Koç ve şube yöneticilerimiz, temsilcilerimiz ve üyelerimiz katıldı.


Toplu İş Sözleşmesinin üyelerimize ve sendikamıza hayırlı olmasını dileyen Genel Başkanımız Değirmenci, “İşletmelerimizi kendi malımız gibi koruyup, üretmemiz lazım. Böylece hem kendimize hem işletmemize kazandıracağız” dedi.

Değirmenci, “Masa başında işverenlerle karşı karşıya gelmek yerine üretim için neler yapabiliriz diye çabalıyoruz. Bizler aynı frekansta olursak sorunların üstesinden geliriz. Burada en önemli şey karşılıklı istişare içinde olmaktır, bu nedenle üretim için mücadele edeceğiz. İstihdam ve ihracatla ilgili ülkemize katkı sağlayacak her türlü çalışmayı yapacak ve bu çalışmalara destek verecek bir anlayış içindeyiz” diye konuştu.

İşveren Eyüboğlu ise, “Bizler bir aile havası içerisindeyiz. Çalışanlarımızla aramızda hiçbir fark görmüyoruz. Bu nedenle üretim için hep birlikte gayret gösterip, hep birlikte kazanacağız” dedi.

Toplu İş Sözleşmesi töreni üyelerimizle çekilen toplu fotoğrafın ardından son buldu.