1 Ekim 2015

Eku Fren ve Döküm Sanayi A.Ş. İşyerinde T.İ.S. Görüşmeleri Genel Merkez Yöneticilerimizin Katılımı ile Başladı

Bilindiği üzere sendikamızın örgütlü olduğu EKU FREN VE DÖKÜM SANAYİ A.Ş. işyerinde yetki mücadelesini; başta üyelerimiz sendikasına sahip çıkması, teşkilatımızın mücadelesi ve Yüce adaletin mahkeme sonucu verdiği yetki kararı ile kazandık.

Bu süreçlerin sonunda EKU FREN VE DÖKÜM SANAYİ A.Ş. işyerinde çalışan üyelerimizin yoğun katılımlarıyla taslak çalışmaları yapıldı. Üyelerimizin görüşleri doğrultusunda TİS taslağı hazırlandı. Seçilen işyeri İşçi komitesiyle taslak süreci tamamlanarak Toplu İş Görüşmeleri için işyerine teklif verildi.

Sendikamız Gebze Şubesine bağlı EKU FREN VE DÖKÜM SANAYİ A.Ş. işyerinde Toplu Sözleşme görüşmelerine 29 Eylül 2015 tarihinde başlandı.

Görüşmeye üyelerimiz adına sendikamız Çelik-İş Sendikası Genel Sekreteri Yunus DEĞİRMENCİ, Genel Mali Sekreter Bayram ALTUN, Genel Eğitim Sekreteri Ferhan ÖNER, Avukat Jan Aras ARSLAN, Gebze Şube Başkanı Şerafettin KOÇ ve İşyeri Sendika temsilcisi Ünal SARIASLAN ile İşveren vekilleri katılmışlardır.

Toplantı sonrası vardiya giriş ve çıkışlarında üyelerimizle toplantı yapılarak süreç ile ilgili Genel Sekreterimiz Yunus DEĞİRMENCİ ve Şube Başkanı Şerafettin KOÇ tarafında bilgilendirme yapılmıştır.

İşyeri Genel Müdürlerinden Sami SEVİNÇ ziyaret edilerek işyeri ve çalışma yaşamı konusunda çeşitli değerlendirmeler yapılarak; karşılıklı görüş alışverişi yapılmıştır.

Yeni dönemin üyelerimize ve işyerine hayırlı olmasını diliyoruz.