22 Eylül 2020

EĞİTİM PROJEMİZ İSTANBUL 1 VE 2 NOLU ŞUBELERİMİZLE YAPILDI

Daha önce Kayseri ve Gebze Şubelerimize bağlı işyerlerindeki üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirilen ‘Metal Sektörü Çalışanlarının Güvenlik Kültürünü Eğitim Yoluyla Arttırma Projesi İstanbul 1 ve 2 No’lu şubemize bağlı işyerlerindeki üyelerimizle gerçekleştirildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca finansal olarak desteklenen ve Sendikamız Özçelik-İş tarafından uygulamaya konulan projemiz, 20-21 Eylül 2020 tarihlerinde İstanbul 1 ve 2 No’lu şubemizdeki üyelerimize yönelik gerçekleştirildi.

İki ayrı günde yapılan toplantılara Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, İstanbul 1 No’lu Şube Başkanımız Ahmet Çolak, İstanbul 2 No’lu Şube Başkanımız Hasan Şam ve şube yöneticilerimiz ile Proje Koordinatörümüz Pınar Özcan, Proje Asistanımız Meltem Toraman Soğuksu, eğitmenlerimiz, temsilcilerimiz ve üyelerimiz katılım sağladı.

Eğitim projemizin açılış toplantısında bir konuşma yapan Genel Başkanımız Değirmenci, projenin iş sağlığı ve güvenliği açısında büyük önem taşıdığını belirterek, iş kazalarının önlenmesi adına projenin hayata geçirilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Pandemi sürecinde işçinin emeğinin ne kadar önemli olduğunun bir kez daha ortaya çıktığını belirten Değirmenci, “Görüldü ve beyinlere iyice kazındı ki; İşçi-emekçi olmadan, üretim olmaz. İşçi olmadan, çarklar dönmez, bacalar tütmez. İşçi olmadan ekonomiler ayakta kalamaz. İşçinin emeği olmadan, topraklar yeşermez, sular berrak akmaz. İşçinin alınteri olmadan yapılmaya çalışılan her üretim hamlesi, ruhsuzdur. Özellikle metal işçileri olarak sizler, bu süreçte çok büyük işlerin altına imzalar atarak, az önce saydığım tüm değerleri, cümle aleme göstermiş oldunuz” diyerek üyelerimize hitap etti.


 “COVİD-19’DAN KORUNMA YOLLARI ANLATILDI”

Proje Koordinatörümüz Pınar Özcan ise, projenin detaylarına dair üyelerimizi bilgilendirirken, projenin hedefleri ve projeden beklentileri anlattı. Konuşmaların ardından‘İş Sağlığı ve Güvenliğine Genel Bakış’ başlığından ‘Güvenlik Kültürü’, ‘Stres Uygulama Atölyesi’, ‘Kurumsal Mücadele Yöntemleri’, ve ‘Kurum İçi İletişim’, ‘Yüz yüze Etkili İletişim Uygulamaları’, ‘COVID-19’dan Korunma Yöntemleri’ konularına kadar daha birçok başlıkta üyelerimize iki gün boyunca eğitimler verildi. Eğitimlerin sonrasında yapılan ölçme ve değerlendirme testinin ardından üyelerimize sertifikaları takdim edildi.