18 Eylül 2020

EĞİTİM PROJEMİZ GEBZE’DEKİ ÜYELERİMİZLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İlki geçtiğimiz hafta Kayseri’deki üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirilen edilen ‘Metal Sektöründe Çalışanların Güvenlik Kültürünün Eğitim Yoluyla Arttırılması Projesi Gebze’deki üyelerimizle yapıldı. 

Sendikamız Özçelik-İş tarafından hayata geçirilen ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından finansal olarak desteklenen proje, 15-16 Eylül 2020 tarihlerinde Gebze’deki üyelerimize yönelik gerçekleştirildi. 

Toplantıya Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci’nin yanı sıra Gebze Şube Başkanımız Şerafettin Koç ve şube yöneticilerimiz ile Proje Koordinatörümüz Pınar Özcan, Proje Asistanımız Meltem Toraman Soğuksu, eğitmenlerimiz, temsilcilerimiz ve üyelerimiz katıldı.

Eğitim seminerinde bir açılış konuşması yapan Genel Başkanımız Değirmenci, projenin sonunda eğitime katılan üyelerimizin iş sağlığı güvenliği konularında bilinç seviyelerinin daha da yükseleceğini ifade ederek, bu doğrultuda iş kazalarının ve meslek hastalıklarının en aza indirilmesine büyük katkı sağlayacaklarına dikkat çekti. 


“GEBZE’DEKİ ÜYELERİMİZ GÖZÜMÜZÜN NURUDUR”

Gebze’nin, İstanbul’a olan fiziki yakınlığıyla, Türkiye sanayisinin yüzde 15’ini bünyesinde barındırmasıyla, Özçelik-İş’in büyümesine, en büyük katkıyı sunacak kapasiteye sahip olduğunun altını çizen Değirmenci, “Gebze ve yakın çevresi, ekmek gibi, su gibi, bizler için her şeyden önce gelmektedir. Gebze’siz bir Özçelik-İş veya Özçelik-İş’siz bir Gebze eksiktir, yarımdır.  Gebze, sendikamız için, bizler için değerlidir. Dev sanayisiyle, nitelikle iş gücüyle sendikamızın geleceğidir. Gebze, Özçelik-İş’in gözbebeğidir, buradaki üyelerimiz de, teşkilat mensuplarımız da bizim gözümüzün nurudur. Hamd olsun ki, Gebze’de sendika olarak büyüyoruz, büyümeye de devam edeceğiz. Sendikamızın dününde, bugününde olan Gebze, elbette ki yarınında da başköşedeki yerini almayı sürdürecektir” ifadelerini kullandı. 

 “PROJENİN ÖNEMİ ANLATILDI” 

Daha sonra toplantıda söz alan Proje Koordinatörümüz Özcan, projeye ilişkin üyelerimize bilgi verirken, projenin amaçlarını, hayata geçirilecek olan faaliyetleri ve projeden beklentileri anlattı. 

 Konuşmaların ardından‘İş Sağlığı ve Güvenliğine Genel Bakış’ başlığından ‘Güvenlik Kültürü’, ‘Stres Uygulama Atölyesi’, ‘Kurumsal Mücadele Yöntemleri’, ve ‘Kurum İçi İletişim’, ‘Yüz yüze Etkili İletişim Uygulamaları’, ‘COVID-19’dan Korunma Yöntemleri’ konularına kadar daha birçok konuda üyelerimize iki gün boyunca eğitimler verildi. Eğitimlerin sonrasında yapılan ölçme ve değerlendirme testinin ardından üyelerimize sertifikaları takdim edildi.