13 Temmuz 2022

DEĞİRMENCİ’NİN SAĞDUYU ÇAĞRILARINA RAĞMEN KARDEMİR’DE KAN AKTI KARABÜK ÜST KURULU DELEGESİNE ANKARA’YA GİDEMEZSİN DAYAĞIÖzçelik-İş Sendikası’nın 16-17 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan 15.Olağan Genel Kurulu öncesinde, Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci’nin daha önce yapmış olduğu sağduyu çağrılarına rağmen KARDEMİR’de kan aktı.

Karabük Şubesi yönetimi ve KARDEMİR’de formen olup kapsam dışı olarak çalışan ve sendikayla hiçbir alakası olmayan R. D. isimli şahıs, seçimlerde oy kullanacak olan Özçelik-İş Sendikası üyesi ve üst kurul delegesi Kardemir işçisi A.T’yi çocuğunun yanında darp ederek, kafasına vurdukları cisimle yaraladılar.
Baskı ve tehditlere aldırış etmediği için şiddete maruz kalan üst kurul delegesi A.T.’nin maruz kaldığı darp olayı sonrasında kafasına 13 dikiş atıldığı öğrenildi.

Emniyet güçlerinin müdahalesiyle sonuçlanan yaralama olayına ilişkin Özçelik-İş Sendikası Genel Merkezinden yapılan açıklamada, “Haklarını savunmakla mükellef olduğumuz bir işçiye kalkan el, sendikal yaşama ve Özçelik-İş Karabük Şubesi tarihine kara bir leke olarak geçmiştir. KARDEMİR’de ve Türkiye genelinde oynanmakta olan aşağılık oyunların farkındayız. Üyemize yapılan bu adice saldırıyı nefretle kınıyor, kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, Yüce Allah’tan acil şifalar diliyoruz. Sözde demokrasi aşıklarının yapmış olduğu baskı ve tehditlere boyun eğmeyen tüm üyelerimize bir kez daha sağduyu çağrısı yapıyor, tahriklere kapılmamalarını istiyor, sabırla beklemelerini bir kez daha kendilerinden rica ediyoruz. Ayrıca üyemize kalkan bu karanlık ellere ve bu elleri azmettirenlere Yüce Türk yargısının gereken cevabı vereceğine ve hak ettikleri cezaları alacaklarına inanıyoruz.”