5 Nisan 2018

DEĞİRMENCİ’DEN İSKENDERUN GAZETECİLER CEMİYETİNE ZİYARET

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, İskenderun Şube Başkanımız Mehmet Güngör ve şube yönetimi ile birlikte İskenderun Gazeteciler Cemiyetine(İGC) nezaket ziyaretinde bulundu. 

Ziyarette, İGC Başkanı Veysel Cıncık ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya gelen Genel Başkanımız Değirmenci, sendikamızın İskenderun ve ülke genelinde yaptığı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

İSDEMİR başta olmak üzere bölgedeki tüm sanayi kuruluşlarında sadece işçinin değil işverenlerin de sorunlarını çözmeye talip olduklarını belirten Değirmenci, göreve geldikleri günden bu yana yapamayacakları söz vermediklerini ve verdikleri tüm sözleri tuttuklarına dikkat çekti.

Çelik İş Sendikası’nın bölgede ve Türkiye’de hızla büyümeye devam ettiğini belirten Değirmenci, bölgede gönülleri fetheden bir anlayışla hareket etmeye devam edeceklerine vurgu yaptı.

Değirmenci, “Yola çıkarken çok büyük laflar söyleyerek çıkmadık. Arkadaşlarımızla, dostlarımızla, işverenlerimizle, basınımızla birleşerek doğru işler yapmak için yola çıktık. Mütevazilikle çıktığımız bu yolda, Çelik İş Sendikası hem itibarını, hem mali gücünü, hem üye sayısını arttırıyor, hem de tüm ülkeyle bütünleşiyor. Şube kongresini aslanlar gibi yaptık, şimdi de sahaya inerek, üyelerimizle kucaklaştık” diye konuştu. 


CINCIK: “İŞÇİNİN MUTLULUĞU HALKA DA ESNAFA DA YANSIYOR”

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysel Cıncık da, “Çelik-İş Sendikası dert ortağıdır. Şu andaki yönetimden gerçekten memnunuz. Çok iyi çalışıyorsunuz. Bölgemizde daha da güçleneceğine inancım sonsuz. İSDEMİR işçisinin mutluluğu halka da esnafa da yansıyor. Bu, sendikanın önderliğinde gerçekleşti. Çelik-İş’in geçmişte bir takım sıkıntıları oldu. Biz basın olarak o zaman tavrımızı koyduk. Bizim için aslolan işçi ve çalıştığı kurumdur. Sendikanın asli görevi işçinin haklarını da kurumun haklarını da gözetmektir. Çok güzel bir politika izliyorsunuz” diyerek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.