15 Eylül 2022

DEĞİRMENCİ VE BAYSAL HAK-İŞ 3. EMEK FOTOĞRAFLARI YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI

Konfederasyonumuz Hakİş’in Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci ile Sendikamızın Genel Başkan Yardımcısı Aydın Baysal, Hak-İş Kültür Sanat Komitemiz tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen Hak-İş 3. Emek Fotoğrafları Yarışması ödül törenine katıldı.

14 Eylül 2022 tarihinde Hak-İş Genel Merkezi’nde düzenlenen törenle ödüller sahiplerini buldu.
Hak-İş’in Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın katılımıyla gerçekleştirilen ödül törenine, Hak-İş’e bağlı kardeş sendikalarımızın genel başkanları ve yöneticileri ile fotoğraf sanatçıları katıldı.
Arslan, ödül töreninde yaptığı konuşmada çalışma hayatının yakından ilgilendiren birçok konuya da değindi.

Çalışanların ücretlerinden yapılan vergi kesintilerine de değinen Arslan, “Vergi dilimlerini adaletli bir noktaya getirmeliyiz. Özelde olsun kamuda olsun insanlar ihtiyaçlarını karşılamak için harcama yapıyorlar. Bu harcamaların vergiden düşüleceği bir modele ihtiyacımız var. Vergi meselesini köklü bir şekilde, bir reform bakış açısıyla yeniden tartışmalı ve bu konuda ciddi ve önemli adımlar atmalıyız” diye konuştu.
Daha sonra yarışmada dereceye girenlere ödüllerinin verilmesinin ardından “Hak-İş Emek Fotoğrafları Sergisi” açılışı gerçekleştirildi.