19 Ocak 2022

DEĞİRMENCİ VE ALTUN TEMSA İŞÇİSİNİN SÖZLEŞME SEVİNCİNE ORTAK OLDU

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Genel Başkan Yardımcımız Bayram Altun, geçtiğimiz günlerde büyük kazanımlarla imzalanan MESS Grup Toplu İş Sözleşmesinin ardından Adana’da faaliyet gösteren TEMSA’daki üyelerimizle bir araya geldi.

Adana Şube Başkanımız Sedat Aydın ve şube yöneticilerinin de eşlik ettiği program kapsamında ilk olarak TEMSA Genel Müdür Yardımcısı ve İnsan Kaynakları Direktörü Erhan Özel’i ziyaret eden Değirmenci ve Altun, görüşmede, sözleşmenin detayları ve işyerinin mevcut durumuna ilişkin konuları değerlendirdi.

Ziyaretten sonra Değirmenci ve Altun, şube yöneticilerimiz ve temsilcilerimizle birlikte TEMSA’da çalışan üyelerimizi tezgah başlarında ziyaret ederek, sözleşmenin hayırlı olmasını dilediler.

Bölümleri tek tek gezerek, üyelerimizle samimi bir ortamda sohbet eden Genel Başkanımız Değirmenci “Bir dönem kapanmak üzere olan bir TEMSA’dan, bugün ciddi ücret artışlarının yapıldığı bir TEMSA’ya geldiğimiz için Allah’a şükürler olsun. İşyerimize kazandırdıkça, biz emekçilerin de kazanması için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Bugün TEMSA’da iş barışı ve huzurunu görmekten dolayı büyük mutluluk duyuyorum. İmzalamış olduğumuz sözleşmemiz ananızın ak sütü gibi olsun. İnşallah önümüzdeki süreçte de TEMSA emekçisini mutlu etmek için şubemizle el ele, omuz omuza mücadele vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.
TEMSA ziyaretinin ardından Değirmenci ve Altun’un, beraberindeki Şube Başkanımız Sedat Aydın ve sendikamızın avukatlarından Cihan Önal ile birlikte Adana Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş’ü makamında ziyaret etmesiyle, program son buldu.