13 Haziran 2023

DEĞİRMENCİ VE ALTUN, HAK-İŞ’İN GAZİANTEP’TEKİ KURUL TOPLANTILARINA KATILDI

Sendikamızın Genel Başkanı ve aynı zaman Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in Genel Başkan Yardımcısı Yunus Değirmenci ve Sendikamızın Genel Başkan Yardımcısı Bayram Altun, HAK-İŞ Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulunun, Gaziantep’te 10 Haziran 2023’te “Yaralarımızı Hep Birlikte Saracağız, Geleceğimizi Birlikte İnşa Edeceğiz” temasıyla gerçekleştirilen toplantısına katıldı.

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Değirmenci ve Altun’un yanı sıra, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcıları Devlet Sert, Halil Çukutli ve Mehmet Ali Kayabaşı ile Disiplin ve Denetim Kurulu üyeleri ile HAK-İŞ Genel Sekreteri Eda Akbulut katıldı.
Arslan, HAK-İŞ’in 11-12 Mayıs 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen 15. Olağan Genel Kurulunun HAK-İŞ üyelerine, teşkilata ve çalışma hayatına hayırlı olması dileğinde bulunarak, HAK-İŞ’in deprem bölgesinde gerçekleştirdiği çalışmalara ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Arslan, “HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, deprem bölgesindeki üyelerimize yönelik yaklaşık 260 Milyon Türk Lirası, yani 14 Milyon Dolarlık bir destek sağladık. Ancak bütün bu desteklere rağmen bölgedeki sorunların devasa sorun olması sebebiyle, ülkemizin bütün imkanları seferber edilse bile bunlarla mücadelenin ne kadar zor olduğunun farkındayız. Bugün de burada, bir kez daha unutmayacağımızı, unutturmayacağımızı ve yaralarımızı birlikte sarmak için çalışacağımızı ifade ediyoruz” dedi.

Bu toplantının ardından 11 Haziran tarihinde yine HAK-İŞ Yönetimi, HAK-İŞ Denetleme ve Disiplin Kurulu asıl ve yedek üyeleri ile depremden etkilenen illerin, il, bölge ve şube başkanları bir araya gelerek, bir toplantı yapıp, basın açıklaması gerçekleştirdi.

Toplantı, Konfederasyonumuzun deprem bölgesine yönelik çalışmalarını anlatan kısa film ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.
Bu arada bir değerlendirmede bulunan Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, ise bölgedeki faaliyetlerimizin artarak devam ettiğini, depremden etkilenen üyelerimizin ve vatandaşlarımızın her daim yanlarında olmayı süreceklerini ifade etti.

Depremde hayatını kaybedenlere başsağlığı, yaralılara da acil şifalar dileğinde bulunulmasının ardından toplantı sona erdi.