29 Temmuz 2021

DEĞİRMENCİ VE ALTUN, GENÇLİK PROJELERİ ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Genel Başkan Yardımcımız Bayram Altun, Konfederasyonumuz Hak-İş ile Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi arasında gerçekleştirilen protokol kapsamında düzenlenen 4. Ulusal Gençlik Farkında Proje Yarışması Ödül Törenine katıldı.

Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ödül törenine, Genel Başkanımız Değirmenci ve Yardımcısı Altun’un yanı sıra Konfederasyonumuz Hak-İş’in Genel Başkanı Mahmut Arslan, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Tekin, Konfederasyonumuzun Genel Başkan Yardımcısı Dr. Osman Yıldız, Genel Sekreteri Eda Güner, Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın başkan ve yöneticileri, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Görevlileri, öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Arslan, Hacı Bayram Veli Üniversitesi ile birlikte gerçekleştirilen projenin Hak-İş Konfederasyonu için son derece anlamlı ve önemli olduğunu belirterek, “Bizler için çok anlamlı bir projenin bu yıl dördüncüsünü düzenlemekten dolayı çok mutluyuz. Projemizin teması olan “Kadın Emeği ve Dijitalleşme” konusunda gençlerimizin hazırladığı projeler bizleri çok mutlu ediyor” dedi.

Arslan, kadın emekçilerin çalışma hayatında ve sendikalarda görev alma oranlarının hala yetersiz olduğunu belirtirken, “Bütün bu eksiklerimize rağmen, dünle kıyasladığında bugün daha iyi bir noktadayız. Ama yapacak hâlâ çok işimiz var” diye konuştu.

Rektör Tekin ise, “Hak-İş ile birlikte yürüttüğümüz yarışma, bu anlamda ayrı bir katkıyı da bünyesinde barındırıyor. Böylelikle gençlerin ülke problemlerine ilişkin çözüm önerilerini de gündeme taşımış olacağız. Bu haliyle çok anlamlı bir projedir. Projenin hazırlanmasında emeği olan Hak-İş Konfederasyonu’na, projemize katkı sağlayan üniversitemizdeki tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından projeleriyle dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.