6 Aralık 2022

DEĞİRMENCİ: “TÜRKER’İN SENDİKAL BAKIŞ AÇISIYLA YOL ALIYORUZ”

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, 6 Aralık 1997’de hayatını kaybeden sendikamızın efsanevi lideri eski genel başkanımız Metin Türker’i vefatının 25. yıldönümünde yayınladığı bir mesajla rahmet ve dualarla yad etti.
Genel Başkanımız Değirmenci, Türker’in ölüm yıldönümü vesilesiyle yazılı bir açıklama yaptı.

“Metin Türker ağabeyin mücadele ruhu, kararlılığı ve emekçiler için ortaya koymuş olduğu azmi, bugün bizlerin sendikal hareketteki bakış açımızda önemli rol oynuyor” diyen Değirmenci, “Merhum Genel Başkanımız Metin ağabeyi, Özçelik-İş’i, Karabük’ü, KARDEMİR’i ve sendikal mücadelesini hep birlikte düşündüğümüzde gerçekten ortaya önemli bir sendikal figür çıkmış oluyor. Onun emekçiler için, Karabük halkı için vermiş olduğu mücadele, Türk sendikal hareketi için de mihenk taşı niteliği taşıyan bir durumdur” şeklinde açıklamada bulundu.
Türker’in vefatının üzerinden çeyrek asır geçmesine rağmen, geride bırakmış olduğu değerlerinin unutulmadığını ifade eden Değirmenci, “Metin Türker, sendikacılık tarihinde unutulmaz bir isim olarak yerini almıştır. Onu unutulmaz kılan ise mücadelesi, ilkeli ve kararlı duruşudur. Metin ağabey, sendikacılığı bir yaşam tarzı olarak benimsemiş, hayatının tam da merkezine koymuştur. İşte bu nedenle de emekçiler için geride unutulmaz değerler bırakmıştır” dedi.

Türker’in sarsılmaz mücadele iradesi ışığında bugün sendikal çalışmalarına yön verdiklerini kaydeden Değirmenci, “Metin ağabeyin bir zamanlar tutmuş olduğu bayrağı bugün bizler taşıyor ve zirveye çıkmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Onun sendikal bakış açısıyla yol alıyor, mücadele ruhuyla yolumuzu aydınlatıyoruz. Bu vesileyle Metin ağabeye bir kez daha Yüce Allah’tan rahmet, değerli ailesine, sevenlerine ve teşkilatımıza başsağlığı, Özçelik-İş ve HAK-İŞ davasına hizmet etmiş ve ahirete irtihal etmiş olanlara da rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.