21 Kasım 2014

Değirmenci: Sendikamızın Bayrağını Zirveye Dikeceğiz

Çelik-İş Sendikası İstanbul 2 Nolu Şube Temsilciler Meclisi’nde konuşan Genel Sekreter Yunus Değirmenci, “Tüm teşkilatımızın yapacağı başarılı çalışmalarla Sendikamız Çelik-İş’in bayrağını zirveye dikeceğiz” dedi.

Çelik-İş Sendikası İstanbul 2. Nolu Şube Temsilciler Meclisi toplandı. Toplantıya Çelik-İş Sendikası Genel Sekreteri Yunus Değirmenci, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Recep Akyel, Genel Eğitim Sekreteri Ferhan Öner, İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Hasan Şam, şube yönetim kurulu üyeleri ve şubeye bağlı işyeri temsilcileri katıldı. Eski Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Muharrem Şahin de toplantıda yer aldı. Toplantıda, toplu iş sözleşmeleri, iç ve dış örgütlenme ile sendikal eğitim konuları masaya yatırıldı.

Toplantıda konuşan Genel Sekreter Değirmenci, her zaman işçinin yanında olduklarını belirterek onların hakları için mücadele ettiklerini söyledi. Sendikalarının metal işçisinin umudu olduğunu vurgulayan Yunus Değirmenci, metal iş kolundaki tüm işçilerin hakları için Çelik-İş Sendikası’nda birleşmesi gerektiğini kaydetti. Çalışan işçi sayısına bakılmaksızın tüm işyerlerine ulaşılarak örgütlenmek için mücadele edilmesi gerektiğinin altını çizen Değirmenci, “Sendikamızı umut olarak gören işçilerimiz sendikamızda örgütlemek için mücadele vermeliyiz. Bunun için bütün temsilci ve şube yönetimi dahil olmak üzere fabrikadaki üyelerimize kadar herkese görev düşmektedir. El ele, gönül gönüle vererek, bu bilinçle hareket edersek sendikamızı hak ettiği yere ulaştırabilir, büyüyebilir ve güçlenebiliriz. Tüm teşkilatımızın yapacağı başarılı çalışmalarla Sendikamız Çelik-İş’in bayrağını zirveye dikeceğiz” dedi.

Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Akyel ise teşkilatlanma üzerinde durdu. Teşkilatlanmanın önemine değinen Recep Akyel, sendika olarak ülke genelinde teşkilatlandıklarını ifade etti. Çelik-İş Sendikası’nın büyük bir aile olduğuna vurgu yapan Akyel, bu ailenin önümüzdeki yıllarda yeni üyeleriyle, yeni şubeleriyle daha da büyüyeceğini söyledi.

Genel Eğitim Sekreteri Öner de eğitim çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ferhan Öner, önümüzdeki süreçte tem teşkilata hem de üyelere yönelik farklı alanlarda eğitimler düzenleyeceklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından temsilcilerin işyerlerindeki sorunlar hakkında görüşleri alınarak sorunların çözümü için değerlendirmelerde bulunuldu.