17 Aralık 2016

DEĞİRMENCİ: “HERKESİ MİLLİ SEFERBERLİK ÇAĞRISINA KULAK VERMEYE DAVET EDİYORUM

Sendikamız Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Kayseri’de terör örgütleri tarafından gerçekleştirilen hain saldırıya ilişkin olarak şu değerlendirmelerde bulundu:

İstanbul Beşiktaş’taki hain saldırıda şehit olan vatandaşlarımız ve Halep’te zulüm gören, yaşamlarını yitiren Müslüman kardeşlerimiz yüreklerimizi dağlarken, hain terör örgütü bu sefer çirkin yüzünü, huzurun başkenti, memleketim Kayseri’de gösterdi.
Peygamber ocağının yiğitlerini, bu ülkenin geleceği olan öğrencilerimizi ve milletimizi hedef alan bu saldırıyı nefretle kınıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine baş sağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Hemşehrilerimin ve tüm milletimizin başı sağolsun.
Ülkemiz insanlarının kenetlenip tek yürek olduğu, terör örgütünün belinin kırıldığı ve siyasal uzlaşma sürecine girildiği bir dönemde, taşeron terör örgütlerinin harekete geçmesinin tesadüf olmadığı ortadadır.
Devletimiz ve milletimiz, ülkemiz üzerinde aşağılık ve hain emelleri olanların, bu yaptıklarını yanına bırakmayacak kudrete sahiptir. Türkiye Cumhuriyeti’ni, bölgemizdeki diğer ülkeler gibi köken ve inanç temelinde farklılıklarını ortaya koyarak parçalayacağını düşünen zavallılara, milletimiz birlik ve beraberliğiyle, devletimiz de gücüyle gereken cevabı vermektedir ve vermeye devam edecektir.
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın terör örgütleriyle mücadelede geçtiğimiz günlerde yaptığı ‘milli seferberlik’ çağrısını önemsediğimi belirtiyor, üyelerimizi ve halkımızı bu çağrıya kulak vermeye davet ediyorum. Vatandaşlarımız, ülkemizi hedef alan ulusal ve uluslar arası terör örgütlerinin çalışmalarıyla veya elemanlarıyla ilgili bir bilgi elde eder, görür ve duyarsa hemen güvenlik güçlerine bilgi vererek, terörle mücadeleye destek vermelidir.
Bir kez daha terör örgütlerine “Başaramayacaksınız, Bayrağımızı indiremeyeceksiniz, Devletimizi yıkamayacaksınız, Ezanlarımızı susturamayacaksınız” diye haykırıyor, ülkemiz üzerinde oynanan alçakça oyunlara fırsat vermemesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum.