10 Haziran 2022

DEĞİRMENCİ, HAK-İŞ YÖNETİMİYLE BİRLİKTE ULAŞTIRMA BAKANI KARAİSMAİLOĞLU İLE BİR ARAYA GELDİ

Sendikamızın Genel Başkanı ve Konfederasyonumuz Hak-İş’in Genel Başkanı Yardımcısı Yunus Değirmenci, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın başkanlığındaki Hak-İş Yönetim Kurulu olarak, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu Hak-İş’te ağırladı.

Ziyarette, Arslan ve Değirmenci’nin yanı sıra, Hak-İş Genel Başkan Yardımcıları Dr. Osman Yıldız, Av. Hüseyin Öz, Genel Sekreter Yardımcımız Erdoğan Serdengeçti, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bakan Yardımcıları ve basın mensupları yer aldı.

Görüşmede Arslan, Bakan Karaismailoğlu’nu Hak-İş’te ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, göreve geldiği günden itibaren Türkiye’de büyük başarı hikayelerine imza attıkları için kendilerine teşekkür etti. Arslan, Hak-İş Konfederasyonu’nun Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı’nda önemli sayıda işçiyi temsil ettiğini hatırlatarak, “Başta Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. olmak üzere, TÜRKSAT, BTK, Devlet Hava Meydanları, Devlet Demir Yolları’nda olmak üzere yaklaşık 18 bin üye ile bakanlığımızda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” diye konuştu.

Karaismailoğlu: “HAK-İŞ’TE BULUNMAKTAN BÜYÜK MEMNUNİYET DUYUYORUM”

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye’nin en büyük işçi konfederasyonlarından birisi olan Hak-İş’te bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade ederek, “Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ı ve Hak-İş yönetimini hem ziyaret ettik hem de çalışmalarında başarılar diledik. Ziyaretimizde ortak çalışma gruplarımızda yapılabileceklerimizin istişaresini yaptık ve önemli değerlendirmelerde bulunduk. Hak-İş Konfederasyonumuza çalışmalarında başarılar diliyorum. İşbirliklerimiz, görüş alışverişlerimiz ve istişarelerimiz sürekli devam edecek. Onların fikirleri ve görüşleri bizler için çok önemli. Çalışmalarımız da bizlere yön verecektir” ifadelerini kullandı.