6 Ocak 2022

DEĞİRMENCİ, HAK-İŞ YÖNETİM KURULU İLE BİRLİKTE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’I ZİYARET ETTİ


Konfederasyonumuz Hak-İş’in Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Hak-İş’in Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın başkanlığında Hak-İş Yönetim Kurulu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etti.

Hak-İş Genel Başkan Yardımcıları Dr. Osman Yıldız, Mehmet Şahin, Av. Hüseyin Öz ve Genel Sekreter Eda Güner de ziyarete yer alan diğer isimler oldu.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in de katıldığı görüşmede, çalışma hayatındaki ve sendikal yaşamdaki gelişmeler hakkında Hak-İş’in görüşleri dile getirildi.
Arslan, Asgari Ücret, Kamu Çerçeve Protokolü, 696 sayılı KHK başta olmak üzere çalışma hayatını yakından ilgilendiren konularda gösterdiği kararlılık ve liderliği dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini iletti.
Görüşmede Arslan, çalışma hayatının gündemine ilişkin konuları da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dikkatine sundu.

Sendikamızın Genel Başkanı Değirmenci ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Hak-İş’i kabullerinden dolayı teşekkür ederek, sendikamızın çalışmaları hakkında genel bir bilgilendirme yaptı.


Sendikamızın işyerlerindeki faaliyetlerine ilişkin olarak bugüne kadar verdiği destek ve katkılardan dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şükranlarını sunan Değirmenci, yine aynı şekilde örgütlenmede yaşadıkları sorunların çözümü noktasında da desteklerinin devamını beklediğini dile getirdi.

Ülkemizin büyüyüp, gelişmesi noktasında Hükümetin başlatmış olduğu yatırım, istihdam, üretim ve ihracat temelli anlayışını da desteklediklerini ifade eden Değirmenci, 2023 yılı hedeflerinin aynı olduğunu, buna katkı vermek için çalıştıklarını sözlerine ekledi.