22 Mart 2017

DEĞİRMENCİ, AVRUPALI SENDİKACILARLA HAK-İŞ’TE BİR ARAYA GELDİ


Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, geçtiğimiz yıl Belçika’nın başkenti Brüksel’de bir araya geldiği IndustriALL Avrupa Sendikası yöneticileri ile bu kez de Konfederasyonumuz Hak-İş’in Genel Merkezinde bir görüşme gerçekleştirdi.

Konfederasyonumuzun Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şahin, Konfederasyonumuzun Genel Sekreteri Dr. Osman Yıldız, Sendikamız Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Öziplik-İş Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç, Çelik-İş Sendikası olarak üyesi olduğumuz IndustriALL Avrupa ve IndustriALL Küresel Sendikaları karma heyeti ile bir araya geldi.

Görüşmede son dönemde gündeme gelen Avrupa Birliğine üyelik konusunda açıklamalarda bulunan Genel Başkan Yardımcımız Şahin: “Bizleri ortak kılan pek çok değerimiz var. Daha fazla konuşmaya ve diyalog yürütmeye ihtiyacımız var. Sorunları saygı çerçevesinde dile getirmeliyiz, önemli olan her ne olursa olsun bir masanın etrafında beraber olabilmektir. Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Ancak sağduyulu davranmalıyız. İçinde bulunduğumuz coğrafya hem politik hem de ekonomik sıkıntıları bir arada yaşayan bir bölge. Bu durumda insanlığa faydalı olabilmenin tek yolu tansiyonu düşürecek bir tavır takınmaktır” şeklinde konuştu.

IndustriALL Küresel Genel Sekreteri Valter Sanchez ve Genel Sekreter Yardımcısı Kemal Özkan ile IndustriALL Avrupa Genel Sekreteri Luc Trıangle’dan oluşan karma heyet HAK-İŞ’in yapıcı tavrının özellikle sıkıntılar yaşanan bu bölge için son derece büyük önem taşıdığını, bu durumdan da memnun olduklarını ifade etti.

Genel Başkanımız Değirmenci ise, heyet ile gerçekleştirdiği görüşmede Hak-İş’in ve Sendikamızın faaliyetlerinden bahsederek, işbirliğine her zaman açık olduklarını ifade etti.