5 Eylül 2015

Çelik-İş Sendikası İşçileri İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Aldı

Çelik-iş Sendikasının Hak-İş Konfederasyonu ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlı ile ortaklaşa organize ettiği “Çalışanlara Yönelik Yeterlilik Odaklı İş Sağlığı ve Eğitimi Projesi” kapsamında 4-5 Eylül tarihlerinde Hatay’ın Dörtyol ilçesindeki Dörtyol Mesleki Eğitim Merkezinde düzenlenen eğitimler başarıyla tamamlandı.

Projenin sonundaki sertifika töreninde konuşan Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül, Türkiye’de iş kazalarının kanayan bir yara olduğunu belirtti ve “Daha önce bu eğitimler yasal zorunluluk kapsamında işyerleri tarafından kalabalık toplantı salonlarında ve üstünkörü olarak veriliyordu. Bu proje, işçilerin dersliklere ayrılması ve her biri ile tek tek ilgilenilerek İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi verilmesi açısından Türkiye’de ilk defa uygulanıyor. Çelik-İş Sendikası olarak eğitime büyük önem verdiğimiz işçi kardeşlerimiz tarafından zaten biliniyordu. Bugün burada bir ilke daha imza atmanın gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Projenin ardından iki gün boyunca uzmanlardan eğitim alan katılımcı işçiler de bu tür eğitimlere ağırlık verilmesine dair isteklerini Genel Başkan Cengiz Gül’e ilettiler.