17 Mart 2016

Çanakkale Şehitlerimizi Saygı ve Rahmetle Anıyoruz

Çanakkale geçmiş tarihimizin en acı ve hüzünlü zaferidir. Yoksulluk içinde can çekişen bir milletin, dönemin en güçlü devletlerine ve silahlarına tek vücut halinde direnişinin gerçek bir destanıdır.

Bu cephenin isimsiz kahramanları, vatanın her bir köşesinden Çanakkale’ye koşarken, hiçbir zaman geri dönmeyi düşünmeyip, Türklük onur ve şerefini en güzel şekilde savunmakla üzerlerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmişlerdir. Onlar, Çanakkale Zaferi’ni ele geçirmekle sadece bir zafer değil, Türk Milletinin Anadolu’daki varlığının devamını da sağlamışlardır.

“Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum” sözüyle Mustafa Kemal savaşın asla kaybedilmemesi gerektiğini vurgulamıştır Türk askerine.

Vatanın her köşesinden yurdunu savunmak için Çanakkale’ye gelen kahramanlarımız hiç düşünmeden bedenlerini siper ettiler ve geri dönmeyi asla düşünmediler. Çanakkale geçilmemeliydi, geçilemedi…

Bu zafer, düşmana sadece silahla savaş değil, verilen insanlık dersi örnekleriyle de baş eğdiren aziz Mehmetçiklerimize aittir.

Çelik-İş Sendikası olarak kutsal vatan topraklarını canları pahasına koruyarak şehitlik onuruna erişen aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.