9 Mayıs 2014

Çalışanlara Yönelik Yeterlilik Odaklı İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Projesi Tamamlandı

Sendikamızın bağlı bulunduğu Hak-İş Konfederasyonunun ÇASGEM (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi) ile ortaklaşa yürüttüğü ve Çelik-İş Sendikasının katıldığı Çalışanlara Yönelik Yeterlilik Odaklı İş Sağlığı ve Güveliği Eğitim Projesi 26.12.2015 tarihinde İstanbul’da yapılan eğitim ile tamamlandı.

Projenin kapanış toplantısında eğitim alan işçilere hitaben yaptığı konuşmada Genel Başkanımız Cengiz GÜL, bu tür eğitimlerin önemine değindi. Gelecekte de eğitimlerin hız kazanarak devam etmesi gerektiğine değinen GÜL konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Değerli işçi kardeşlerim;

Bugün burada son derece önemli bir projeyi tamamlamış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu projeye kadar iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri kalabalık sınıflarda ve hızlı konu anlatımlarıyla yapılırdı. Burada tenha sınıflara ayrılarak birebir eğitim yapıldı. Bu sayede her bir işçinin aklındaki sorular giderildi. Bu proje sayesinde, Türkiye’de eğitimlerin yüzeysel olarak geçilmediği yeni bir sayfa açılıyor. Ben bir süre önce projenin açılış toplantısında yaptığım konuşmada işçilere birebir ulaşmanın eğitimdeki önemine vurgu yapmıştım. Yüzünüzdeki mutluluk ifadesinden, bu hedefimize ulaştığımızı görebiliyorum.

Proje kapsamında 10 ilde 1.300’ün üzerinde işçiye ulaşılmış oldu. Eğitimlerimiz hız kesmeyecek ve gelecekte yapacağımız projelerle daha fazla işçiye ulaşmayı hedefliyoruz.”

Konuşmanın ardından katılımcılara sertifikaları dağıtıldı ve toplu fotoğraf çekildi.