9 Mayıs 2014

Bursa Şubemizde Eğitim Seminerimizi Gerçekleştirdik

Genel merkezimiz, Genel Eğitim Sekreterimiz Recep AKYEL öncülüğünde  Bursa şubemizde “İş ve Aile Hayatında Denge, Aile içi İletişim ve Çalışma Hayatında Örgütlülük” konularını içeren eğitim seminerimizi gerçekleştirdi.

Seminerimizin açılış konuşmasını Bursa Şube Başkanımız Ali İhsan DAL yaparak katılımcıları selamladı ve böyle bir organizasyonu sağladığı için başta genel başkanımız Cengiz GÜL ve tüm genel merkez yöneticilerine teşekkür etti. Açılış konuşmasının ardından seminerimize öncülük eden Genel Eğitim Sekreterimiz Recep AKYEL söz alarak salonu dolduran şube yönetimi, temsilciler, delegeler ve tüm çalışanlara katılımlarından dolayı teşekkür ederek sendikamızın çalışmaları hakkında bilgi verdi. Sendikal hayatta eğitim çalışmalarının önemine vurgu yapan AKYEL Bursa’da başlatılan eğitim seminerlerinin diğer şubelerde de devam edeceği müjdesini verdi.

  Seminerde ilk konuşmacımız uzman psikolog sayın, Hülya ŞEN “İş ve Aile Hayatı arasında Denge, Aile İçi İletişim” başlıklı konuşmasında iki unsur arasındaki rollerde dengenin sağlanmaması durumunda her iki ortamda da yaşanabilecek olumsuzlukları giderme noktasında çözüm önerileri sunarak; öfke kontrolleri, çatışmayı önleme becerileri, etkin ve verimli dinleme, empati yapabilme yeteneği konularına değindi. Etkili iletişimin olduğu mutlu ailelere sahip bireylerin işyeri performanslarına olumlu yönde etkisinden bahsetti.  Seminerimizin 2.oturumunda söz alan Hak-İş konfederasyonumuzun hukuk danışmanlarından sayın, Av Semih TEMİZ ” Sendikal Hayatta Örgütlülük” konu başlığında Avrupa’daki sendikal gelişme ile Türkiye’deki sendikal gelişme arasındaki sistem farklılıklarına değinerek 6356 sayılı Sendikalar Kanunu hakkında bilgi verdi. Örgütlü sistemlerin değişmesinde ve geliştirilmesinde yapılması zorunlu hukuki değişikliklerin altını çizdi. Ülkemizde çekilen sıkıntıların temelinde de örgütsüzlüğün yattığını ifade etmiştir. Konfederasyonumuz Hak-İş’ in savunmuş olduğu kıdem tazminatı hakkında da bilgilendirmelerde bulunarak konuşmasını sona erdirdi.

Soru-cevap bölümünde üyelerimiz önemli gördüğü konular hakkında sorular sorarak eğitim seminerine renk katarak heyecanlı ve coşkulu bir eğitim seminerinin yaşanmasına katkı sağladılar. Seminerimizin sonunda katılanlara sertifikaları verildi.