8 Mart 2016

Bölge Temsilcimize Yapılan Hain Saldırıya İlişkin Basın Açıklaması

Sendikamız Kırıkkale Bölge Temsilcilerimizden Sayın Kenan Olgun’a yapılan saldırının ardından Çelik-İş Sendikası Yönetim Kurulumuz, Kırıkkale Bölge Temsilciliğimizi ziyaret ederek basın açıklamasında bulundu.

Çelik-İş Sendikası Genel Merkezi adına açıklamada bulunan Genel Sekreterimiz Sayın Yunus Değirmenci yapılan çirkin saldırının ardından şunları söyledi:

4 Mart Cuma 2016 günü MKE fabrika içerisinde Sendikamız Kırıkkale Bölge Temsilciliği Yönetim Kurulu’ndan Bölge Mali Sekreterimiz Kenan Olgun kardeşimize Türk Metal Sendikası Kırıkkale Şubesi’nde yöneticilik yapan bir gurup tarafında pusu kurularak kesici aletlerle hunharca ve alçakça darp edilmiştir.

Bu olay işçi hareketine ve sendikal teşkilatlanmaya sürülmüş kara bir lekedir. Bu olayın sıradan bir adli vaka gibi gösterilmeye çalışılması suçluların suçlarını örtbas edilmeye çalışılması durumun ne kadar vahim olduğunun da göstergesidir.

Çalışanların özgür iradesine saygı duymayan, kendilerine özgüvenleri olmayan ve emeği bir rant olarak gören karanlık odakların bütün örgütlenme süreçlerinde başvurdukları bu klasik taktikler her zaman boşa çıkmıştır.

Olayın tüm sorumluları ve alın terine fitne karıştıran emek düşmanları adalet önünde hesap verecektir. Bu konuda tüm yasal işlemler başlatılmıştır.

MKE iş yerlerinde çalışan tüm insanlar bir ailenin mensubudur. Büyük işçi ailesinin mensupları arasına fitne sokarak koltuklarında oturanlara birlik ve beraberlik içerisinde cevap vermeliyiz. Herkesin sendikal tercihine saygılı olmalıyız. Emek ve alın teri mücadelesine devam etmeliyiz.

Yaşanan bu utanç verici olayın bir kez daha yüce Türk Adaleti’nde takipçisi olacağımızı, hiçbir MKE işçisini yalnız bırakmayacağımızı ve alın terlerinin zayi edilmemesi için çabalayacağımızı, hiçbir işçinin sendikal tercihine bakmadan ailemizin bir ferdi olduğunu her birinin her daim emrinde olduğumuzu belirtiyor, Yaşanan üzücü olayın son olmasını temenni ediyoruz.

Bu çirkin saldırıda yaralanan değerli Kenan Olgun kardeşimize acil şifalar diliyor, olayı yapanları ve yaptıranları kınıyoruz.

Çelik-İş Genel Yönetim Kurulumuz yapılan basın açıklamasının ardından Bölge Temsilcimiz Sayın Kenan Olgun’u ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular.