27 Kasım 2018

BEKAERT’TE GENEL BAŞKANIMIZ TOPLU SÖZLEŞMESİNİ ÜYELERİMİZLE PASTA KESEREK KUTLADI

Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Kocaeli Kartepe örgütlü olduğumuz Bekaert işyerindeki üyelerimizle birlikte toplu sözleşme pastası kesti. 

Bekart işyerinde üyelerimizin zaferiyle sonuçlanan toplu iş sözleşmesi için tören düzenlendi. 

Törene Genel Başkanımız Değirmenci’nin yanı sıra Gene Müdür Hakan Saner, Kocaeli Bölge Başkanımız Arif Çolak, Havacılık Şube Başkanımız Yavuz Güver ve işyeri temsilcilerimiz ile üyelerimiz katıldı. 

Burada üyelerimize seslenen Genel Başkanımız Değirmenci, “Bu toplu iş sözleşmesi, sizlerin birlik ve beraberliğiyle, temsilci arkadaşlarımızın gayretiyle, benim, yönetim kurulu üyelerimin, avukatlarımızın ve danışmaların çalışmalarıyla ilmek ilmek dokunarak, bugünlere taşındı. Her zaman bu sürecin içerisinde olduk. Böylelikle Türkiye’nin en güzel toplu iş sözleşmelerinden birinin altına imza attık. Sözleşmemiz, başta sizler olmak üzere, işyerimize, sendikamıza ve ülkemize hayırlar getirsin” dedi. 


“Bu ülkenin gerçek sahipleri olarak, çalışanlar olarak, üretime katkı verenler olarak bir derdimiz var” diyen Değirmenci,  “Bizim derdimiz, şehit kanlarıyla sulanmış bu topraklarda, barışı, huzuru, kardeşliği, paylaşmayı, birlik ve beraberliği sağlamaktır. Bir işçi sendikası olabiliriz ama ülkemizin menfaatlerinde bütün şer odaklarına karşı mücadele veren bir anlayışla gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Dolayısıyla Özçelik-İş’li olmak, Hak-İş’li olmak bu ülkede bir ayrıcalıktır. Bu toplu iş sözleşmesi, masa başında işverenle kavga etmeden, birlik ve beraberlik içerisinde imzalanabiliyormuş. Bunu gördük. Bizler, üretimden yanayız, katma değerden, ihracattan yanayız. İşletmenin sorunlarının çözülmesi için bırakın elimizi, gövdemizi taşın altına koyup masada çözmeye çalışırız. Nasıl ki krizlerde fedakârlık yapıyorsak, bugün kazanıldığı zamanda paylaşmakta beraberiz” diye konuştu. 

“Birileri rol çalmasın, kendine pay çıkarmasın. Bu sözleşmenin mimarı Bekaert’te çalışan Özçelik-İş Sendikası üyelerinin başarısıdır” ifadelerini kullanan Değirmenci, “Bekaert’teki üyelerimizin iradesiyle, gayreti ve samimiyetiyle inşallah Özçelik-İş’imizi burada büyüteceğiz. Bu eşsiz güzellikteki fotoğrafı büyütmek için çalışmaya devam edeceğiz. Rabbim kazasız belasız nice çalışmalar nasip etsin. Kazançlarınızı ailelerinizle birlikte hayır içinde yemeyi nasip etsin” diyerek sözlerini tamamladı. 

Genel Müdür Hakan Saner ise,  “Özçelik-İş Sendikasıyla ve tüm çalışanlarımızla yıllara dayanan bir güven anlayışımız var. Krizler oldu, fedakarlıklar yapıldı. İyi dönemler oldu, paylaşmayı bildik. Bütün mesele bu tablonun sürdürülebilir olmasıdır. Bu birliktelik çok güzel bir iştir” diyerek sözleşmenin tüm taraflara hayırlı olması temennisinde bulundu.


SÖZLEŞME PASTASI KESİLDİ

Üyelerimizin büyük bir coşku ve heyecan içinde olduğu törende konuşmaların ardından pasta kesilerek sözleşme kutlandı. 

Genel Başkanımız daha sonra üyelerimizin arasına girerek, onlarla sohbet ettikten sonra fabrikadan ayrıldı.