30 Haziran 2018

BAŞKANLAR KURULUMUZ KAYSERİ’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sendikamızın Başkanlar Kurulu, Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci’nin başkanlığında Kayseri’de gerçekleştirildi.

Elmacıoğlu Et Lokantası’nın toplantı salonunda yapılan Başkanlar Kurulu’na Genel Başkanımız Değirmenci’nin yanı sıra Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel, Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner, Şube Başkanlarımız, Bölge Başkanlarımız, Bölge Temsilcilerimiz ve profesyonel yöneticilerimiz katıldı.

Başkanlar Kurulu’nun yeni üyelerini tebrik ederek sözlerine başlayan Değirmenci, sendikamızın mevcut durumu, yapılan çalışmalar ve sendikamızın geleceğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sendikamızın son iki yılda büyük bir atılımla üye sayısını 50 binlere yaklaştırdığını kaydeden Genel Başkanımız Değirmenci, “Karabük’te başlayan şube genel kurulları sürecimiz Kayseri Şubemizin yapacağımız genel kuruluyla çok şükür birlik, beraberlik ve büyük bir heyecan içerisinde tamamlanmış olacak. İlerleyen aylarda genişletilmiş başkanlar kurulumuzun ardından Genel Merkez kongremizi gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

“Sendikamız hiç olmadığı kadar ekonomik anlamda güçlü bir durumda” diyen Değirmenci, “Geçtiğimiz Nisan ayında Genel Merkezimizin yeni binasının temelini atmış bulunmaktayız ve Aralık ayının sonunda binamızı teslim almayı planlıyoruz. Aynı şekilde kirada olan şubelerimizi kiradan kurtarıyoruz. Bursa, Gebze ve Sakarya şubelerimizin yeni yerlerini aldık. Bir tek Havacılık Şubemiz kaldı. Bu şubemize de yeni yer alabilecek imkanımız var ama burada da 3. Havalimanının yapılması sürecinin tamamlanması bekliyoruz. Ondan sonra bu şubemize de yeni yerini alacağız inşallah” şekilde bilgi verdi.

“ZİYARETLERİMİZİN MEYVESİNİ TOPLADIK”

“Gidilmedik işyeri, dokunmadık işçi kalmayacak” parolasıyla iki yıl önce işyeri ziyaretlerine başladıklarını anlatan Genel Başkanımız Değirmenci, “Bu ziyaretlerimizde üyelerimizle bir araya geldik, onların dertleriyle dertlenip, bizlerden beklentilerini dinledik. Üyelerimizin evlerine giderek sofralarına misafir olduk. Bu ziyaretlerimiz çok verimli geçti ve çok olumlu tepkilerle karşılaştık. Herkese büyük bir aile olduğumuz gösterdik” dedi.

“ÜYELERİMİZ İÇİN VARIZ”

“Varlık sebebimiz olan üyelerimiz için canla başla çalışıyoruz” diyen Değirmenci, konaklamasından ulaştırmasına ve içeriğine kadar dev eğitim seminerleri düzenlediklerini, üyelerimize yılbaşında kaliteli hediyeler verildiğini ve yine üyelerimizin üniversitede okuyan çocuklarına burs verildiğini anlatarak, üyelerimizin bu çalışmalardan dolayı çok memnun olduğunu ifade etti.

“ÖRGÜTLENMEYE AĞIRLIK VERİN”

Değirmenci, şubelerimizin genel kurullarının tamamlandığını hatırlatarak, “Üyelerimizin beklentilerini karşılamaya, onların sorunlarıyla yakından ilgilenmeye devam edeceğiz. Diğer taraftan da enerjimizi tüketmemiz gereken bir konu daha var. O da örgütlenmedir. Ortaya koymuş olduğumuz 50 bin hedefine henüz ulaşamadık. Bu konuda şubelerimizin daha büyük bir hassasiyet içerisinde çalışması gerekmektedir. Bizleri bekleyen sendikasız düşük ücretli metal işçilerini kucaklamanın vakti gelmiştir” şeklinde konuşarak, bu konuda şubelerimizden beklentilerini anlattı.

ŞUBE BAŞKANLARI BİLGİ VERDİ

Genel Başkanımız Değirmenci’nin konuşmasını tamamlamasının ardından şube başkanlarımız sırayla söz alarak, şubelerin mevcut durumları ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Genel Merkezin ortaya koymuş olduğu misyon ve vizyona uygun olarak, çalışmalarına hız vereceklerini anlatan şube başkanları, Çelik-İş Sendikasında yaşanan değişim ve dönüşümün kendilerini memnun ettiğini, bu katkı vermek için çalışmalar yürüttüklerini belirtti.
Başkanlar Kurulu, toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.