29 Nisan 2021

BAŞKANLAR KURULU TOPLANTIMIZ VİDEO KONFERANS YÖNTEMİYLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sendikamız Özçelik-İş’in Başkanlar Kurulu toplantısı, devam eden salgın koşulları nedeniyle video konferans yöntemiyle Genel Başkanımız Yunus Değirmenci’nin başkanlığında, Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Recep Akyel, Ferhan Öner, Genel Sekreterimiz Hicret Bozoklu ile tüm şube ve bölge başkanlarımızın katılımıyla yapıldı.

Başkanlar Kurulunun açılış konuşması yapan Genel Başkanımız Değirmenci, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününden salgın kaynaklı tam kapanma konusuna, toplu iş sözleşmelerden sendikalaşma çalışmalarına kadar geniş kapsamlı bir değerlendirme yaptı.

Üyelerimizin, teşkilatımızın ve tüm çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutlayan Değirmenci, Hak-İş ile birlikte dijital ortamlarda çalışanların sesi olmak için sürekli paylaşımlar yapıldığını, çalışanların talep ve beklentilerinin daha güçlü bir şekilde dile getirildiğini ifade etti.

Çalışanların haklı taleplerinin yer aldığı Hak-İş bildirisinin ayrıca illerin meydanlarında, işyerlerinde ve Türkiye’nin her yerinde okunacağını belirten Değirmenci, “Meydanlarda kutlayamadığımız bu son 1 Mayıs’ımız olsun. Bütün heyecan ve coşkumuzla meydanları dolduracağımız, üyelerimizle halay çekip kucaklaşacağımız günlerin gelmesini diliyorum” diye konuştu.

Tamamlanan ve devam eden toplu iş sözleşmeleriyle ilgili olarak da konuşan Değirmenci, örgütlenme çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü, Samsun ve Gebze’de yeni işyerlerinin Özçelik-İş ailesine dâhil edildiğini ifade etti.

Sendikal eğitim çalışmalarına da pandemiye rağmen ara vermediklerinin altını çizen Genel Başkanımız Değirmenci, Bolu ve Antalya’da kadın komitemizin bir dizi eğitimlerden geçirildiğini ve ilerleyen dönemde de eğitimlerin süreceğinin bilgisini paylaştı.

Daha sonra Genel Merkez yöneticilerimiz, şube ve bölge başkanlarımız söz alarak, yaptıkları çalışmalar hakkında Başkanlar Kuruluna bilgi verdiler.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ve Ramazan Bayramı ile ilgili iyi niyet temennilerinin ardından Başkanlar Kurulumuz sona erdi.