28 Nisan 2017

BAŞKANLAR KURULU TOPLANTIMIZ SARAYBOSNA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ


Sendikamızın Başkanlar Kurulu, Genel Başkanımız Yunus Değirmenci’nin başkanlığında Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da gerçekleştirildi.

Genel Yönetim Kurulumuz ile Şubelerimizin ve Bölgelerimizin başkanları ile yöneticileri, bir dizi temaslarda bulunmak, Bosnalı kardeş sendikalarla işbirliği yapmak ve Başkanlar Kurulu Toplantımızı gerçekleştirmek için Bosna Hersek’e gelmişti.

Gün boyu devlet erkanı başta olmak üzere Bosna Hersek’te yapılan ziyaretlerin ardında Saraybosna Hotel Hollywood’da Başkanlar Kurulu Toplantımız yapıldı.

3 saat süren toplantıya Genel Başkanımız Yunus Değirmenci Başkanlık ederken, toplantıya Genel Mali Sekreterimiz Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Recep Akyel, Genel Eğitim Sekreterimiz Ferhan Öner, Sendikamızın Avukatı Jan Aras Arslan, Genel Başkan Danışmanı Aysema Ahraz ile Şubelerimizin ve Bölgelerimizin başkan ve yöneticileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Genel Başkanımız Değirmenci, sendikamızda son dönem yaşanan gelişmeleri, sendikal çalışmaları ve çalışma hayatını değerlendirerek, sendikamızın hedeflerini anlattı.

 


“SÖYLEM VE TAVIRLAMIZ KAVGACI DEĞİL, YAPICI HALE DÖNÜŞTÜ”

Çelik-İş Sendikasında 8 aydır büyük bir zihniyet değişikliği yaşandığı kaydeden Değirmenci,  ‘Yeni Çelik-İş Genel Merkezi olarak söylemlerimizi ve tavırlarımızı kavgacı olmaktan çıkarıp, uzlaşmacı ve yapıcı bir hale dönüştürdük’ dedi.

Sendikaların yaşadığı güven bunalımını ortadan kaldırmak için çaba sarf ettiklerini belirten Değirmenci, ‘Bütün işlerimizi ve ilişkilerimizi şeffaf bir zemine oturttuk. Üyelerimize başka, işverene başka konuşmuyoruz. Ne yapıyorsak ve yapacaksak özellikle üyelerimize şeffaf bir şekilde aktarıyoruz’ ifadelerini kullandı.
Değirmeci konuşmasını şöyle sürdürdü:

‘GENEL MERKEZ OLARAK HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

‘Çelik-İş Sendikasının yeni genel merkezi yönetimi olarak 8 aydır şubelerimizi güçlendirmek için işyeri ziyaretleri yapıyoruz. Toplu iş sözleşmelerine katkı veriyoruz. Örgütlenmede özellikle Ankara ayağı olarak gerekli desteği sağlıyoruz. Üyelerimizden gelen haklı talepleri karşılıyoruz. Tüzüğümüzü eksiksiz olarak yerine getiriyoruz. Başkanlar kurulunu, yönetim kurulunu, temsilciler toplantısını yapıyoruz. Eğitimler gerçekleştiriyoruz. Yani genel merkez olarak bizler üzerimize düşeni yapıyoruz.


‘SÖZ SAHİBİ OLMAK İÇİN HIZLA BÜYÜYORUZ’

Özellikle çalışma hayatında ve sendikal yaşamda söz sahibi olmak gibi bir hedefimiz var. Bu hedefin gerçekleştirilmesi de örgütlenmenin hız kazanmasına bağlı. Örgütlenme de şubelerimizin gayretiyle doğru orantılı. Genel Yönetim Kurulu olarak 5 ayda ülkemizin dört bir yanındaki 32 örgütlü işyerimizi ziyaret ettik. Binlerce üyemizin elini sıktık.
Üyelerimizden aldığımız aidatların yeniden onlara döndürülmesi için çaba sarf ediyoruz. Başta hediyeler olmak üzere aidat gelirlerini üyelerimize için harcıyoruz.

‘TEMMUZ AYINA KADAR 40 BİN ÜYE SAYISI AŞILACAK’

‘Temmuz ayına kadar hedefimiz olan 40 bin üye sayısını aşmamız gerekiyor. Bunun için de herkesin çok çalışması gerekiyor. Eğer söz sahibi olmak istiyorsak bunun yolu büyümekten geçiyor. Birlik ve beraberlik içinde bunu başaracağımıza olan inancım tamdır’

ŞUBELER BÖLGELER BİLGİ VERDİ

Genel Başkanımız Değirmenci’nin konuşmasının ardından şubelerimizin ve bölgelerimizin tüm başkanları sırayla söz alarak yaptıkları ve yapacakları çalışmalardan, üyelerimizin talep beklentilerine kadar birçok konuda açıklamada bulundu.

Toplantının sonunda emekliye ayrılan Sendikamızın Ankara Bölge Başkanı Cemalettin Köse’ye Genel Başkanımız Değirmenci, emekleri için teşekkür ederek, bir de hediye takdim etti. 

Köse, ‘Görevim sona ermiş olabilir fakat gönülden bağlı olduğum HAK-İŞ ve Çelik-İş’in rozetini göğsümde büyük bir onurla taşımaya devam edeceğim’ dedi.