BAŞKANIN MESAJI

Özçelik-İş Sendikası’nın Değerli Üyeleri…

Sendikamız Özçelik-İş’in bayrağını zirveye taşıyabilmek için çıktığımız bu kutlu yolda, emek mücadelemizi yılmadan, usanmadan sürdürmekteyiz.

Yeni söylemle, ilk günkü heyecanla, doğru bildiğimiz yolda, binlerce üyemizin duasıyla, Konfederasyonumuz Hak-İş’in desteğiyle ve Allah’ın yardımıyla mücadelemize aralıksız devam ediyoruz.

Yaptığımız çalışmalarla, Türkiye’nin dört bir yanında bulunan ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan, onlarca dev kuruluşla birlikte, Türkiye’nin sendikası haline geldik, Elhamdülillah.

Özçelik-İş gücüne güç katarak, 600 binden fazla üyesi bulanan Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in, kutlu davasına sahip çıkarak, yolumuza devam etmekteyiz.

Bu kapsamda özellikle son dönemde yaptığımız çalışmalar neticesinde, Özçelik-İş, metal iş kolunda, huzurun ve barışın, teminatı ve sigortası haline gelmiştir.

Metal sektöründe artık bir ihtiyaç haline gelen Özçelik-İş’imizi her geçen gün büyütüyoruz.

Üye sayımız 45 bini geçerek, 50 binlere doğru, yol almaya başlamıştır.

7/24 üyesinin ayağına giden, üyesinin derdini kendine dert edinmiş bir Özçelik-İş, hızla, hedefine yürümektedir.

Gelirlerini çok dikkatli ve verimli kullanarak, israfa meydan vermeden, güçlü bir yapıya kavuşmuştur.

Yetkili olduğu bütün işyerlerimizde, huzur ve barış rüzgârları esmektedir.

Yaptığımız çalışmalarla, Özçelik-İş’imizin bayrağını, daha da yukarılara taşıdığımıza inanıyorum.

Bu süreçte, 60’dan fazla işletmemizi, genel merkez olarak ziyaret ederek, üyelerimizle kucaklaşma fırsatını yakaladık. Onlarla hasbihal ettik. Dertleriyle dertlenip, bizlerden beklentilerini dinledik.

Üyelerimizi daha yakından tanıyabilmek, kendimizi, davamızı, Özçelik-İş’imizi, Hak-İş’imizi anlatabilmek için, üyelerimizin evlerine, sofralarına misafir olduk.

Üyelerimizden aldığımız aidatları, üyelerimizin yararına olan ne varsa, onun için kullanmaya başladık.

Bugün itibariyle 700’e yakın üyemizin, üniversitede okuyan evladına burs veriyoruz.

Bir sivil toplum örgütü olmamızın gereği olarak, baş tacımız olan şehit ailelerimizi ziyaret ediyor, gazilikle şereflenen, bu ülkenin evlatlarıyla, bir araya geliyoruz.

Velhasıl, üyelerimizle ve ülkemizle bir oluyor, iri oluyor, diri oluyor, hep birlikte Özçelik-İş, Hak-İş, Türkiye oluyoruz.

Bu vesileyle zamanla yarışarak, bizleri bekleyen metal işkolundaki 1 milyondan fazla sendikasız, güvencesiz ve düşük ücretli çalışan metal işçinin beklentisine cevap verebilmek için, mücadelemize yılmadan usanmadan devam edeceğiz.

Genel Başkan

Yunus Değirmenci