4 Kasım 2016

BAŞKANIMIZ DEĞİRMENCİ’DEN İHRACAT DEVİ AYDINLAR’A ZİYARET

Sendikamız Genel Başkanı Yunus Değirmenci, beraberindeki Seydişehir Şube Başkanımız Murat Özkal, Şube Sekreterimiz Recep Şengül ve Genel Başkan Danışmanları Aysema Ahraz ve Gökhan Kaya ile birlikte Konya Organize Sanayi Bölgesinde otomotiv sektöründe faaliyet gösteren ihracat devi Aydınlar Yedek Parça A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Harun Aydın’ı ziyaret etti.

Ziyarette Yönetim Kurulu Başkanı Harun Aydın, Başkanımız Değirmenci’ye ve heyetine, 100 bin metrekare alana kurulu fabrikayı gezdirerek, çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Türk işçisi ve mühendisleriyle gece gündüz demeden yüzde 100 yerli üretim felsefesiyle çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Yönetim Kurulu Başkanı Aydın, 2 bin çalışanıyla daha çok ihracat ağırlıklı üretim yaptıklarını anlattı. ISO verilerinde ilk 500 firma içerisinde yer aldıklarını ve Türkiye İhracatçılar Meclisi(TİM) verilerine göre Türkiye’de 250’nci, Konya’nın da en çok ihracat yapan firması olduklarını ifade eden Aydın, üretimin tamamını sıfır ithalatla gerçekleştirdiklerine dikkat çekti. Ürünlerinin yüzde 80’ini dış pazara sunduklarını anlatan Aydın, aralarında Almanya, İngiltere, Belçika ve Amerika’nın da bulunduğu 50’den fazla ülkeye ihracat yaptıklarının kaydetti. Son 5 yılda yaptıkları büyük yatırımlara rağmen, vergi rekortmeni bir firma olduklarının altını çizen Aydın, Konya’nın ilk ve tek ARGE merkezine sahip olduklarını ve yerli otomobil çalışmalarında da bulunduklarını belirtti. 

“ÜLKEMİZ İÇİN BÜYÜK BİR DEĞER”

Sendikamız Başkanı Yunus Değirmenci ise Aydınlar Yedek Parça’nın ekonomiye can veren, istihdam oluşturan, yapılan ihracat ile dış ticaret açığının kapatılmasına katkı sunan bir firma olduğunu ifade ederek, ‘Ürünlerini dünyanın dört bir yanına göndererek bizleri gururlandıran Aydınlar, ülkemiz için büyük bir değerdir ve bu değere herkesin sahip çıkması gerekiyor” dedi.
İşçilerin alın terlerinin karşılığının verilmesi noktasında da Aydınlar firmasının gösterdiği hassasiyete teşekkür eden Değirmenci, çalışanların kullanımına sunulan futbol ve basketbol sahaları, tenis kortu ve yüzme havuzları ile dinlenme yerlerinin varlığının da her türlü takdiri hak ettiğini ifade etti.