18 Eylül 2023

BAKAN IŞIKHAN’I HAK-İŞ’TE AĞIRLADIK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan Konfederasyonumuz HAK-İŞ’i ziyaret etti.
Ziyarette HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci de yer aldı.

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın başkanlığındaki HAK-İŞ Yönetim Kurulu, Bakan Işıkhan’ı Konfederasyonumuz HAK-İŞ’te ağırladı. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleştirilen görüşmeye, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Faruk Özçelik, Çalışma Genel Müdürü Mehmet Baş, Genel Başkanımız Değirmenci’nin yanı sıra HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcılarından Mehmet Ali Kayabaşı, HAK-İŞ Genel Sekreter Yardımcısı Fatma Zengin, Bakanlık Bürokratları ve HAK-İŞ Uzmanları katıldı. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, HAK-İŞ Konfederasyonu’na gerçekleştirmiş oldukları iadeyi ziyaretten dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “HAK-İŞ Konfederasyonumuz, 21 üye sendikası ve üye işçilerimizle birlikte Türkiye’de işçi hareketinin en önemli temsilcilerinden birisidir” diye konuştu. Bakan Işıkhan, “HAK-İŞ Konfederasyonumuz, Türkiye’nin siyasal içyapısında da dik duruşuyla her zaman Cumhurbaşkanımızla ve devletimizle birlikte oldular. HAK-İŞ, 28 Şubat ile başlayıp 15 Temmuz’a kadar hep milletimizin ve devletimizin yanında yer aldı. Bu açıdan ben de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak HAK-İŞ’e teşekkür etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Konfederasyonumuzun Genel Başkanı Arslan ise, Bakan Işıkhan ve beraberindeki heyeti HAK-İŞ’te ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. 

HAK-İŞ’in sosyal diyalog mekanizmalarını işletme konusunda hem ülkemizde hem de uluslararası alanda iddialı olduğunun altını çizen Arslan, HAK-İŞ’in çalışma hayatının gündemine ilişkin önerilerini de sıraladı. Arslan, Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in çalışma hayatına ilişkin görüş ve önerilerini içeren raporunu Bakan Işıkhan’a sundu.