31 Ağustos 2021

AVRUPA HAVACILIK ŞUBE BAŞKANLIĞINA HAKAN KAMAŞ SEÇİLDİ


İstanbul Avrupa Havacılık Şube Başkanlığımızın 1. Olağan Genel Kurulu, 29 Ağustos Pazar Günü İstanbul Elite World Otel toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Şube Kongresinde yapılan seçim sonucunda, mevcut Şube Başkanımız Hakan Kamaş, yeniden Şube Başkanlığına seçildi.

Kongreye, Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci’nin yanı sıra, Genel Başkan Yardımcılarımız Bayram Altun, Recep Akyel, Ferhan Öner, Genel Sekreterimiz Hicret Bozoklu, Sakarya Şube Başkanımız Rıfat Kurt, İstanbul 1 Nolu Şube Başkanımız Ahmet Çolak, Gebze Şube Başkanımız Şerafettin Koç, İstanbul Anadolu Havacılık Şube Başkanımız Arif Doğduay, İstanbul 2 Nolu Şube Başkanımız Hasan Şam, Kocaeli Bölge Başkanımız Arif Çolak ile çok sayıda delegemiz katıldı.

Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcımız Bayram Altun’un yaptığı Genel Kurulda, bir konuşma yapan Genel Başkanımız Değirmenci, ülke gündeminden sendikamızın ve şubemizin faaliyetlerine ile çalışma hayatına ilişkin birçok konuda açıklamalarda bulundu.

“Ülkemizin yüzyıl önce verdiği kurtuluş savaşı mücadelesinin adeta bir benzerini, bir tekrarını, bugün de yaşamaktayız” diyen Değirmenci, “Ülkemize karşı her türlü saldırı ve baskının dozu artmıştır. İnanıyorum ki, bu ülkenin evlatları, tüm bu saldırıları da püskürtmesini bilecektir. Yüzyıllarca dünyaya hükmetmiş bir imparatorluğun bakiyesi olan devletimiz, tüm yıkma ve bölme girişimlerini kaldırıp yere çalma güç ve kudretine sahiptir. Tek yapmamız gereken, yüreklerimizin toplu vurmasıdır” ifadelerini kullandı.

“SALGIN SORUMLULUKLARIMIZI DAHA DA ARTIRDI”

“Yaklaşık iki yıldır akıbeti belirsiz, tahribatı büyük bir salgın, yaşam şartlarımız daha da ağırlaşmıştır” diye konuşan Değirmenci sözlerini şöyle sürdürdü;
“Ortaya çıkan küçücük bir virüs, savaşlarla, terör eylemleriyle, göçmen krizleriyle, kıtlıklarla her geçen gün kaosa sürüklenen dünyadaki yangına, benzin dökmekle kalmamış, önüne geleni kasıp kavurmuştur. Bu süreçte üyelerimizin hem sağlığına hem de işine-aşına zeval gelmemesi gibi, ağır bir sorumluluğu taşıdığımızın bilinciyle, hareket etmemiz gerekiyordu. Bu döneminde, bir tane bile üyemizin bırakın işsiz kalmasını, işsizlik endişesi bile duymaması için sadece elimizi değil, tüm bedenimizi taşın altına koymaktan geri durmadık.”

“YENİ HAKLAR İÇİN MÜCADELEDEN ASLA GERİ DURMAYACAĞIZ”

“THY TEKNİK A.Ş.’de yeni bir toplu sözleşme sürecine girdik. Bu süreçle, kaybolan haklarımızı yeniden kazanabilmekle birlikte, yeni haklar elde edebilmenin mücadelesini vermekten asla ve asla geri durmayacağız. İnanıyorum ki, bugün ve yarın, geçmişten daha güzel olacaktır. İnanıyorum ki, emekçilere karşı bugüne kadar bizi mahcup etmeyen Allah, siz kardeşlerimize karşı da mahcup etmeyecektir.

“SENDİKAMIZIN GÜCÜNE İNANIN”

“Sizlerden beklentimiz; sendikanızın gücüne inanmanızdır. Sendikamız, işkolunun ikinci, Hak-İş’in üçüncü, Türkiye’nin ise 11. büyük sendikasıdır. Türkiye ekonomisinin büyümesine çok ciddi katkılar veren 100’den fazla işyerinde faaliyet gösteren bir sendikadır. Bu sendika, ihracatta ilk 500’e giren işletmelerden en az 15 tanesinde etkili-yetkili sendikacılık yapmaktadır. 42 binden fazla üyesi ve 16 şube ve bölge başkanlığıyla, çalışma hayatında sözü dinlenen, her konuda fikri sorulan bir sendikasıdır. 700 binden fazla üyesi bulunan Hak-İş gibi, çalışma hayatının ve sosyal yaşamın her alanında adından söz ettiren bir konfederasyonun sınırsız desteğini alan, bir sendikadır Özçelik-İş.”

“ŞUBEMİZE YENİ YERİNİ EN KISA ZAMANDA ALACAĞIZ”

“İnşallah çiçeği burnundaki Avrupa Havacılık Şubemize de en kısa zamanda, sendikamızın adına yakışır bir şube binası alacağımızın müjdesini de, sizlerle buradan paylaşmak istiyorum. Yeni alacağımız şube binamız, konumuyla, fiziksel yapısıyla sizlerin adeta evi, yuvası ve buluşma yeri olacaktır. Bu şube, Sendikamızın güzel yarınlarının inşasında, başrol oynayacaktır.

“BİZİM BİRLİĞİMİZ DÜŞMANA KORKU, DOSTA GÜVEN VERMELİDİR”

“Bizim birliğimiz, kardeşliğimiz, düşmana korku, dosta güven salmalıdır. Gönüller yapmak gibi bir derdi, kendimize dert edindiğimizde, dikenli yolların, gül bahçesine dönüşeceğinden kesinlikle şüpheniz olmasın. Eğer biz, emekçilere hizmet yolunda, bir ve bütün olursak; Çölleri bile cennete dönüştürürüz. Biz, bir ve bütün olursak, yırtık çullar bile atlastan kumaşa döner. Kırılmaz denilen sert kayalar, tuzla buz olur. Açılamayan kapılar açılır. Aşılmayan dağlar aşılır. Böylelikle tüm sorunların üstesinden hep birlikte geliriz.”

ŞUBE BAŞKANI KAMAŞ: “İŞÇİNİN EMANETİNE SAHİP ÇIKACAĞIMIZDAN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN”


“Emeğiyle hayata tutunan binlerce üyelerimizin temsili noktasında taşıdığımız emanete sahip çıkabilmenin hassasiyetiyle bugün huzurlarınıza gelmiş bulunmaktayız” diyerek sözlerine başlayan Şube Başkanımız Hakan Kamaş ise, “Bizlere inanarak, bu kutsal görevi bizlere layık gören, yine şube başkanlığım süresince desteklerini her daim arkamızda hissettiğimiz Genel Başkanımız Yunus Değirmenci’ye ve Genel Yönetim Kurulumuza şükranlarımı sunuyorum. Her bir arkadaşımın sorunlarını çözmeye, iş yerimizde huzur ve refahın inşasına katkı sunmaya, sizlerin talep ve beklentilerinizin eksiksiz karşılanması için gece-gündüz çalışmaya talibim. Genel Başkanımızın liderliğinde ve Genel Merkezimizin öncülüğünde, hiç bir iş grubuna ayrım yapmaksızın, tam bir güç birliği içerisinde, üzerimize düşen hiçbir sorumluluktan kaçmayarak, TEKNİK AŞ çalışanlarının refah ve mutluluğu için elimizden gelenin fazlasını yapacağımızı bilmenizi istiyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından İstanbul Avrupa Havacılık Şubemizin yeni yönetimi için delegelerin oy kullanma işlemi başladı. Seçimde, mevcut şube başkanımız Hakan Kamaş, güven tazeleyerek yeniden şube başkanı seçildi. Şube Sekreterliğine ise Mustafa Oğuzhan Acar, Mali Sekreterliğe Osman Kurt, Teşkilatlandırma Sekreterliğine Ali Bilgin, Eğitim Sekreterliğine Alper Engelek seçildi.